Kartal dahil İstanbul’daki hastanelere dağıtıldı

İstanbul’daki hastanelere ücretsiz olarak ‘hava temizleme cihazı’ dağıtıldı. Cihazın dağıtıldığı hastaneler arasında Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bulunuyor.

Çalık Holding’e ait Gap İnşaat tarafından geliştirilen 36 adet “hava temizleme cihazı” ilk etapta 32 hastaneye teslim edildi. 2 yeni ürün daha geliştiren Gap İnşaat, bu cihazlardan 150 adedini hastanelere bağışlayacak.

Cihazın en önemli özelliği; kapalı alanlardaki virüsün yoğunluğunu azaltarak tüm sağlık personellerinin hastalanma riskini azaltıyor. Şirket, virüslerin etkisizleştirilmesi amacıyla uzaktan çalıştırılabilen gezer bir ürün ile tüm mekanlarda yüzeylere UVC uygulayan hareketli 2 yeni ürün üzerinde daha çalışıyor.

Cihazın teslim edildiği hastaneler şöyle: Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sultan 2. Abdulhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beykoz Devlet Hastanesi, Üsküdar Devlet Hastanesi, Sultanbeyli Devlet Hastanesi, Tuzla Devlet Hastanesi, Adana İl Sağlık Müdürlüğü.