Sancaktepe’de bıçaklama olayında hayrete düşüren gerçek

İstanbul Sancaktepe’de silahlı ve bıçaklı kavga ile ilgili yürütülen soruşturma sonucunda hayretlere düşüren gerçek ortaya çıktı. Olayda yaralanan T.D. (36) isimli kişinin kardeşi tarafından bıçaklandığı tespit edildi.

21 Nisan’da saat 19.00 sıralarında Emek Mahallesinde bulunan bir adresin önünde yaşanan silahlı ve bıçaklı kavga neticesinde T.D. (36) isimli kişinin yaralanması olayını araştıran Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü olayı gerçekleştiren kişinin bıçaklanan T.D.’nin kardeşi R.D. (34) olduğunu belirledi.

R.D. olayda kullandığı bıçak ile yakalandı. Yapılan araştırmalarda şahısların kardeş olduğu, aralarında husumet olduğu için kavga ettikleri tespit edildi. T.D. isimli şahsın R.D. isimli şahsa silah çektiği belirlendi. T.D. tedavisi tamamlandıktan sonra olayda kullandığı kurusıkı tabanca ve 5 adet fişek ile gözaltına alındı.

Şüphelilerden T.D. isimli şahsın herhangi bir aranma ya da suç kaydına rastlanılmazken, R.D. ise “Kasten Yaralama” konusundan 1 adet suç kaydı olduğu belirlendi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyede adli kontrol hükümleri ile serbest bırakıldı.