İstanbul’da 22 yaşındaki Afgan kızının öldürülmesi cinayetinde iğrenç detay!

İstanbul Beykoz’da 9 Nisan’da Friba H.(22) adlı Afgan kızı oturduğu evde boğulmuş olarak ölü bulundu. Olayın ardından Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı.

Friba H.’nin Göksu Mahallesi Dr. Ömer Besim Paşa Caddesi üzerinde bulunan evinde boğularak öldürülmesi olayı ile ilgili yürütülen cinayet soruşturması kapsamında olayın detayları ortaya çıktı.

Apartmanın güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, son 10 gün içerisinde maktulün ikamete giriş çıkış yapmadığı, bu süre zarfında daha önce konu ile ilgili ifadeleri alınan Burhan A.(49) ve Afganistan uyruklu Nazela M.(21) ile maktulün erkek arkadaşı olduğu anlaşılan Afganistan uyruklu Muhammed Y.(21) isimli kişilerin farklı zamanlarda binaya giriş çıkış yaptıkları tespit etti.

Cep telefonu için mi öldürdü?

Yakalanarak gözaltına alınan 3 şüphelinin de ifadelerinde farklı beyanlar vermeleri, birbirlerinin aleyhinde beyanlarda bulunmaları ayrıca Nazela M. isimli şahsın alınan ilk ifadesinde farklı kimlik bilgileri ile ifade vermesi ayrıca maktüle ait cep telefonunun Nazela M. isimli şahsın üzerinden çıkması üzerine şüpheliler işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Burhan A. ve Muhammed Y. serbest bırakılırken, üzerinden maktulün cep telefonu çıkan Nazela M. tutuklandı.