Canan Kaftancıoğlu, Kartal’daki çalışmaları inceledi

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında Kartal Belediyesi’nin çalışmalarını incelemek için Kartal’da geldi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile bir araya gelen Kaftancıoğlu ilk olarak yeni dönemde oluşturulan Komşu İletişim Merkezini inceledi ve gelen çağrıların ele alınış süreci hakkında bilgi aldı.

Belediye Organik Pazarı Etkinlik Çadırı ve Kartal Belediyesi Atölye Binası ve buraya bağlı hizmet alanında bulunan sağlık, temizlik işleri ve ulaştırma personeliyle de buluşan Kaftancıoğlu, çalışanlara seslendiği konuşmasında, “Arkadaşlar bu sürecin asıl fedakâr kahramanları sizlersiniz. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Herkese -evinizde kalın- derken gidip her türlü alanı bu virüsten kurtarma adına kendinizi riske atarak işini yapan sizlere çok teşekkür ediyorum. Emeklerinize sağlık, sizlerin sayesinde sağlığımıza kavuşacağız. Hepinizin adına başkanınız Gökhan Yüksel’e bir kez daha teşekkür ediyor ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününüzü kutluyorum.” dedi.

“60 bin civarında çağrı aldık”

Ardından konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “10 Mart’tan 30 Nisan’a kadar 60 bin civarı çağrı aldık. Sosyal mecralar ile beraber 80 bine yakın talep geldi. Bunların 35 bin kadarını gerçekleştirdik. Bu gerçekleşme işlemini yapan, ulaşımlarını sağlayan çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Her biriniz risk alıyorsunuz, her biriniz fedakârlık yapıyorsunuz bunun farkındayız. Bunu ben unutmam ve Kartal halkına da unutturmam. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.” diye konuştu.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’den 1 Mayıs Mesajı

Öte yandan, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Değerli Emekçiler,

Her zaman söylediğimiz gibi bizler için alın teri ve emek, en yüce değerdir. Çünkü bizler insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz.

İçinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde, mücadelemizin gücünü her zaman olduğu gibi emekçilerden alıyoruz. Koronavirüs salgınından dolayı sahada görev alarak, gece gündüz büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi’nin fedakâr personeli, Kartallı komşularımızı salgından korumak ve ihtiyaçlarını karşılamak için çok büyük bir mücadele içindedir.

1 Mayıs, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde Emek ve Dayanışma Günü Olarak kutlanan özel bir gündür. 1 Mayıs aynı zamanda, ülkelerin ekonomilerinin gelişmesinde büyük emeği bulunan emekçilerin hak arayışlarının simgesidir. Ülkemizin ve Kartalımızın daha kalkınmış, daha müreffeh hale gelmesinde tüm emekçilerin alın teri ve emeği bulunmaktadır. Emekçi kardeşlerimizin hak arayışlarını simgeleyen bu özel günde emeğin hakkının ve emeğe saygının hatırlanması, bu anlamda önemlidir.

Bu zorlu süreçte başta sağlık çalışanları olmak üzere, marketlerde çalışan, şantiye ve fabrikalarda ter döken işçilerin, kritik kurumlarda görev yapan emekçilerin özverileri 1 Mayıs’ın ruhunu yansıtmaktadır.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün ilçemizde, şehrimizde ve ülkemizde birlik ve beraberliği artırarak, huzur içinde geçmesini diliyorum. Bu vesileyle, başta belediye çalışanlarımız olmak üzere tüm işçi kardeşlerimin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarım.