Tepkilerin odağındaki Ümraniye Belediye Başkanı, kendisini savundu

İstanbul Ümraniye’de yaklaşık 10 yıldır Trabzonlu Bürokratlar ve İşadamları Derneği (TİAB) tarafından kullanılan Trabzon Park adlı mesire alanının Ümraniye Belediyesi tarafından Trabzonluların elinden alınmasına tepkiler dinmiyor. TİAB tarafından yapılan basın açıklaması ile parkın “haksız bir uygulama” ile ellerinden alındığı duyurulmuştu. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, ‘Ümraniye Soruyor Başkan Yıldırım Cevaplıyor’ programda kendini savundu.

Karara Trabzonluların tepkisi devam ederken, bir vatandaşın “Trabzon Park’ın neden Trabzonluların elinden alındığı” yönünde bir soruyu yanıtlayan Yıldırım, “Bunlar algı operasyonu.” dedi ve ekledi: “Bizde Trabzon milliyetçiliği, Kars milliyetçiliği, yani mikro milliyetçilik yok. Biz yeni işçiler aldık bak bakalım içerisinde kaç tane Rizeli var, kaç tane Trabzonlu var, kaç tane Karslı var. Hepsine eşit muamele yaptık.”

Trabzon Park, Millet Bahçesi olacak

Trabzonlu iş adamlarının elinden alınan alanda yapılacak yeni proje hakkında bilgi veren Yıldırım, “Orayı millete açacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun, millet bahçeleri ve millet kıraathaneleri kültürünü şehirlere yerleştirdi. Ha orada Trabzon Derneği varmış, öbür dernek varmış, onlar da kendini orada temsil ederler yani. Trabzon parkın ismi değişmeyecek yalnız şu olacak. Bahçe dedik ya, sayın Cumhurbaşkanımızın getirmiş olduğu ifade.. Ümraniye Trabzon Millet Bahçesi diyeceğiz” şeklinde konuştu.

[webp align=”0″ credit=”TİAB”]105755[/webp]

Yardım paketleriyle ilgili ayrımcılık iddiası

Medyada yer alan CHP’lilere yardım yapılmadığı ile ilgili haberler hakkında bir vatandaşın yardımlar sırasında ayrımcılık yapılıyor şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Yıldırım, “Bakın ben AK Partili bir belediye başkanıyım ama Ümraniye’nin belediye başkanıyım. AK Parti’den seçildim ama tüm Ümraniye’nin belediye başkanıyım. Böyle başkan olduktan sonra herhangi bir partinin belediye başkanı değilsin artık. Bütün Ümraniye’nin belediye başkanısın. Yani şu sokak AK Parti sokağı diyebilir misin? Bu sokak CHP sokağı diyebilir misin? Bu sokak yok MHP sokağı diyebilir misin? Böyle bir şey olabilir mi. Bunların hepsi algı operasyonu. CHP’li arkadaşlar getirdiler liste verdiler, listede tekerrür olanlar hariç yirmi otuz tanesi hariç alın gönderin verin dedik. Meclis üyesi arkadaşlarımız gönderdi.” ifadelerini kullandı.