Sancaktepe’de alkol tüketerek kumar partisi yaparken yakalandılar

İstanbul Sancaktepe’de COVID-19 tedbirleri kapsamında Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kapalı olması gereken bir iş yerine gerçekleştirilen denetim sırasında şok anlar yaşandı.

Dün saat 18:00 sıralarında Atatürk Mahallesinde bulunan bir işyerinin açık olduğu ve içeride kumar oynatıldığı ihbarı üzerine baskın düzenleyen polis ekipleri, açık olan bir iş yerinde 9 kişi olduğunu, içeride alkol tüketildiğini ve toplu halde bulundukları yerde 2 adet kumar makinası olduğu tespit edildi. İşyeri yetkilisi H.K. (46) dahil olmak üzere toplam 9 kişiye toplamda 28.620 TL ceza kesildi.

Aynı gün yapılan çalışmaların, Sarıgazi Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerinde bir adreste kumar oynatıldığı ihbarı üzerine yapılan kontrollerde ise içerde 7 kişi olduğu ve 5’inin kumar oynadığı görülmesi üzerine toplam 22.260 TL para cezası kesilirken, ayrıca kumar oynayan 5 kişiye toplam 6125 TL idari para cezası kesildi. Polis ekipleri ayrıca iskambil kağıtlarına, bilgisayarlar ve kumar parası olarak değerlendirilen 1080 TL’ye el koydu.

Her iki iş yerinin de sahibine “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçundan adli işlem yapılırken, ayrıca ruhsatsız olarak faaliyet gösterdikleri tespit edilen işyerleri, İlçe Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlenerek faaliyetlerine son verildi.