Kartal’da berber ve kuaförler dezenfekte edildi

Covid-19 tedbirleri kasamında uzun süredir kapalı olan berber ve kuaförlerin bugünden itibaren açılması nedeniyle Kartal’daki berber ve kuaförlerde ilaçlama yapıldı. Belediye ekipleri, sabahın erken saatlerinden itibaren ilçe genelinde hizmet veren berber, kuaför ve güzellik salonlarında dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Kartal Belediyesi, COVİD-19 salgınına yönelik çalışmalarına devam ediyor. 11 Mayıs 2020 tarihinde berber ve kuaförlerin kademeli olarak açılacağının duyurulması ile birlikte ilçe genelinde faaliyet gösteren berber ve kuaförlerde önlemler alınmaya başlandı.

Berberler ve Kuaförler Odası ile koordineli çalışarak işletmelerin maske ve hijyen eksiğini gideren Kartal Belediyesi, ardından berber ve kuaförlerde ilaçlama çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı alanında uzman ekipler, ilçede bulunan berber, kuaför ve güzellik salonlarını nano gümüş teknolojisi kullanılarak virüs ve bakterilerden arındırdı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel çalışmalarla ilgili, ”11 Mayıs itibari ile berber ve kuaförlerin hizmet vereceği haberini aldığımız gibi Kartal Berberler ve Kuaförler Odası ile iletişime geçerek koordineli çalışmalarımıza başladık. Maske dağıtımımızı gerçekleştirdik. Şimdi de vatandaşlarımızın sağlığı için bu alanlarda ekiplerimiz tarafından dezenfekte çalışmaları yapılıyor. İlçemiz genelinde dezenfekte çalışmaları diğer kamusal alanlarda da devam ediyor. Benim komşularımızdan tek ricam kendilerinin de gerekli tedbirlere uyması, sağlıklarını riske atacak en ufak bir ihmale mahal vermemeleridir. Bu zor günleri hep beraber atlatacağız.” dedi.