Sokak ortasında kaçırılan kadın ağır yaralı olarak kurtarıldı!

İstanbul Sultanbeyli’de boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından kaçırılmaya çalışılan kadın dehşeti yaşadı. 11 Mayıs’ta Battalgazi Mahallesindeki bir sokakta Ceylan Y. (25) adlı genç kadın arabaya zorla bindirilerek kaçırıldı. Kaçırma olayı sırasında ortalık karışırken, polis soruşturmasında şüpheliler Pendik ve Beykoz’da yürütülen operasyonlarla kısa sürede yakalandı. Kaçırılan kadın ise ağır yaralı olarak Beykoz’daki bir evde bulundu.

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma – Kasten Öldürmeye Teşebbüs” konusu ile ilgili yapılan soruşturma kapsamında, kaçırma girişiminde yer aldıkları tespit edilen ve C.Y.’nin boşanmakta olduğu eşi Ersin Y. (33) ve ailesinden, olayda kullanılan aracın sahibi ve Ersin Y.’nin amcası Sait Y. (64) Beykoz’da, kardeşi Ali Y.(22), Dilek Y. (27) ve Burhan Y. (36) ise Pendik’te kıskıvrak yakalandı.

Çalışmaların devamında bahse konu aracın olay sonrası Beykoz ilçesinde durakladığı ikinci bir adres olduğu tespit edildi. Kavacık Mahallesinde bulunan bahse konu adreste Ceylan Y. isimli kadın ağır yaralı halde bulunarak 112 Acil vasıtasıyla hastaneye kaldırılırken, şüpheli Ersin Y. aynı adreste yakalandı.

Şüphelilerden Sait Y., Ali Y. ve Dilek Y. adli kontrol hükümleri ile salınırken, Ersin Y. ve Burhan Y. ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.