Tuzla’ya girmeye çalışan araçtan çıkanlar şok etti!

İstanbul Tuzla’da Covid-19 tebirleri kapsamında Kocaeli’den Tuzla’ya girmek isteyen bir araç, giriş-çıkış izin kontrol noktasında polis ekiplerine takıldı. Araçtakilerin şehre giriş izin belgelerinin olmaması ve şüpheli hareketleri üzerine araçta yapılan aramada çok sayıda cephane ele geçirildi.

Olay 15 Mayıs’ta saat 02:30 sıralarında Vali Muammer Güler Bulvarı üzerinde il giriş çıkış noktasında meydana geldi. Durdurulan araçta bulunan S.T. (34), A.K. (18) ve M.K. isimli şüphelilerin izin-çıkış belgeleri bulunmadığı, aracı süren S.T.’nin ise ehliyetinin olmadığı tespit edildi. S.T.’ye 4.946 TL trafik cezası kesildi.

Araçtakilerin şüpheli tavırları nedeniyle üst araması ve araçta arama yapıldı. Yapılan aramalarda, 1 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet fişek, 56.200 TL para, 1 adet uyuşturucu sarma kağıdı ele geçirildi.

Asker kaçağı ile hapishane firarisi aynı araçtan çıktı!

Şüphelilerden, S.T.’nin yoklama kaçağı olduğu, ilk anda kimlik beyan etmeyerek kendisini M.K. olarak tanıtan ve yapılan araştırmalarda gerçek kimliğinin G.E. olduğu tespit edilen şahsın cezaevi firarisi olduğu, 1 “Tutuklu ve Hükümlünün Kaçması” ile 5 “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” olmak üzere 6 aranma kaydı bulunduğu belirlendi.

Konu ile ilgili yakalanan şüphelilerden A.K. ve G.E. isimli şüphelilerin her birine 20 yaş altı kapsamında sokağa çıkma yasağını ihlal etmek suçundan 1.000 TL idari para cezası işlemi uygulanırken, hakkında “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan işlem yapılan A.K. sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı, G.E. ise tutuklandı.