Tuzla’da çocuk parkında uyuşturucu satarken yakalandılar!

İstanbul Tuzla’da uyuşturucu sattığı yönünde ihbar alınan bir şüpheli bir parkta yakalandı. Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirilen araştırmalar çerçevesinde bir ihbarın değerlendirilmesi ile şüpheliye parkta ulaşıldı.

Kocaeli’den Tuzla’ya gelen birinin Tuzla’da uyuşturucu satışı yaptığına dair alınan ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, kimlik bilgileri tespit edilen A.T. (22) isimli şüpheliye 14 Mayıs’ta saat 14:00 sıralarında Aydıntepe Mahallesinde bulunan bir park içerisinde rastlayarak yakaladı. Yapılan üst aramasında, 2,43 gram bonzai, 0,48 gram metamfetamin ve 18 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Kocaeli’den Tuzla’ya gelmişler

Yapılan araştırmalar sonucu şüphelinin İ.Ö. (23) ortak hareket ettiği belirlenerek, İ.Ö. ile U.I. (23) ve M.A.T. (33) isimli şüpheli şahıslar aynı gün 16.00 sıralarında Evliya Çelebi Mahallesi İçmeler köprü üzerinde yakalandı. Şüphelilerin yapılan üst aramalarında toplam 148 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Konu ile ilgili yakalanan ve “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” suçundan işlem yapılarak adliyeye sevk edilen U.I. ve M.A.T. adli kontrol hükümleri ile serbest bırakılırken, A.T. ve İ.Ö. ise tutuklandı.