Fahrettin Koca yanlışlıkla Maltepeli muhtarı aradı

Maltepe Zümrütevler Mahallesi Muhtarı Serkan Aslan, telefonuna gelen çağrı sonunda şok oldu. Muhtar Aslan, rehberinde kayıtlı olmayan bir telefon numarasından arandığını fark edince, aramaya geri dönerek kimin aradığını sormak istedi. Aslan’ın geri döndüğü telefonda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çıktı. Şok olan muhtar, yaşadıklarını sosyal medya sayfasından paylaştı.

Muhtar Serkan Aslan’ın anlatımına göre olay şöyle gerçekleşiyor: Rehberinde kayıtlı olmayan bir numaradan muhtara çağrı geliyor. Numaranın çağrısını sonradan gören muhtar geri dönüş yapıyor. Telefonun karşısındakinin kim olduğunu anlamaya çalışan muhtar, sesin tanıdık olduğunu anlayınca önce şaşırıyor. Kimin aradığını soran muhtar, “Whatsapp’tan yazmıştım. Ben Sağlık Bakanı Fahrettin Koca. Mazhar Alonson’u aradım.” diye konuşmuş.

Olay sonradan aydınlanıyor. Meherse Fahrettin Koca yanlışlıkla Mazhar Alonson diye Zümrütevler muhtarını aramış. Koca’nın sesini duyunca şok olan muhtar, “Sayın Bakanım gerçekten siz misiniz? ” diye de sormuş. Bu vesileyle Zümrütevler halkına selam söyleyen Koca, hatta muhtara jest yaparak “Numaramı kaydet bir şey olursa irtibatta kalalım” demiş.