İstanbul serin ve yağışı havanın etkisine giriyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için Balkanlardan yeni bir serin ve yağışı havanın dalgasının geldiğini tespit etti. Tahminlere göre hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması bekleniyor. Bu, bir süredir aşırı sıcaklardan dolayı kavrulan İstanbul için bir süreliğine serin günler olacağı anlamına geliyor.

İstanbul’da bugünden itibaren serin ve yağışlı sistemlerin etkisi hissedilmeye başlayacak, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-12 °C) azalacağı ve mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yarın (22 Mayıs) akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Yalova ve Kocaeli çevrelerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. 22 Mayıs Cuma günü ve 23 Mayıs Cumartesi günü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yaşanacağı tahmin ediliyor.

İstanbul’da tahmin edilen hava sıcaklıkları şöyle: 21 Mayıs: Gökgürültülü sağanak yağışlı; en düşük 17, en yüksek 22 derece. 22 Mayıs: Gökgürültülü sağanak yağışlı; en düşük 13, en yüksek 19 derece. 23 Mayıs: Sağanak yağışlı; en düşük 11, en yüksek 18 derece. 24 Mayıs: Parçalı bulutlu; en düşük 11, en yüksek 19 derece. 25 Mayıs: Çok bulutlu; en düşük 12, en yüksek 21 derece.