Belediye çöplüğünde bulunan ceset olayındaki sır perdesi kalktı

Kocaeli İzmit’te belediyeye ait çöp dökme tesisinde battaniyeye sarılı olarak geçtiğimiz ay bulunan cesetle ilgili sır perdesi aralandı. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada yeni delillere ulaşıldı. Soruşturma kapsamında bir kişi tutuklandı.

Olay 21 Nisan’da İzmit’teki belediye çöplüğünde gerçekleşti. Belediye işçileri, battaniyeye sarılı ceset buldu ve polisi aradı. Polisin yürüttüğü soruşturma kapsamında cesedin kimlik bilgileri tespit edildi. Maktulün E.Ç. olduğu ve 2002 yılından bu yana ailesi tarafından kayıp olarak arandığı tespit edildi.

Öldüren ‘kardeşleri’ çıktı

Konuyla ilgili olarak maktulün kardeşleri E.Ç. ve R.Ç. olayın şüphelileri olarak cesedin bulunmasından 2 gün sonra operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Ardından tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkemece sadece R.Ç. tutuklanırken E.Ç. ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Devam eden soruşturma esnasında adli kontrol kararı ile serbest kalan E.Ç. hakkında yeni delillere ulaşılması nedeniyle, 19 Mayıs’ta Sakarya’da yakalanan E.C de tutuklandı.