Kartal Belediyesi ödüllü geri dönüşüm yarışması tüm detayları

İstanbul’un Kartal ilçesi belediyesi, Kartal Belediyesi, ödüllü geri dönüşüm yarışması düzenliyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekmek amacıyla ortaya çıkan yarışmada katılım koşulları ve ödüller hakkında tüm detaylar burada. Kartal Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmanın konusu, ‘Atık Malzemelerden Müzik Aleti Tasarım Yarışması’ olarak belirlendi.

Çevrenin korunmasına, var olan doğal yaşam alanlarının artırılmasına, gelecek nesillere aktarımına yönelik ödüllü projeler üreten Kartal Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında geri dönüşüm atıkları konusunda vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla bir yarışma düzenliyor.

“Müziğe Renk Kat, Geri Dönüşüme Hayat Ver” sloganı ile hayat bulan geri dönüşüm temalı yarışmada; pet şişe, plastik, cam, naylon, kâğıt, taş, tel, karton, lastik, pil, metal ve pil gibi atık malzemeler kullanılarak müzik aleti tasarlanacak. Son teslim tarihinin 5 Haziran saat 12.00 olduğu yarışmada yapılacak değerlendirmeler sonucu dereceye girenlerden birinciye bisiklet, ikinciye klasik gitar, üçüncüye ise bluetooth kulaklık hediye edilecek.

Kartal Belediyesi ödüllü geri dönüşüm yarışması katılım şartları

 1. Yarışmaya katılım konusunda herhangi bir yaş sınırlaması olmayıp dileyen katılabilecektir.
 2. Tasarımda kullanılacak malzemeler ağırlıklı olarak geri dönüşüm malzemelerinden olacak olup birkaç yardımcı malzeme kullanılabilecektir.
 3. Her bir aile en az 3 (üç) farklı müzik aleti tasarlayacak olup tasarlanan müzik aletlerinin tamamı tek bir tasarım olarak kabul edilecek ve o şekilde değerlendirilecektir.
 4. Yarışmaya sadece İstanbul Kartal ilçesinden katılım kabul edilecektir.
 5. Tasarım sahibi aileler hazırladıkları müzik aletlerini kullanarak “Güzel Günler Göreceğiz” şarkısı eşliğinde 60 saniye sürecek olan bir video hazırlayacak ve Belediyemizin sosyal medya hesaplarına, cevre@kartal.bel.tr mail adresine wetransfer aracılığı ile iletecektir. Tanıtım esnasında tasarımın hangi malzemelerden ne şekilde yapıldığı ile ilgili bilgilere yer verilmelidir.
 6. Video ile müzik yapılırken videonun başında ad-soyad ve ikamet edilen mahalle bilgisi verilmesi yeterli olacaktır.
 7. Hazırlanan videolar Belediyemizin instagram hesabı üzerinden 10 Haziran Çarşamba günü yayınlanacaktır.
 8. Gönderilen videolar Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce değerlendirilecek ve en beğenilen ilk 3 (üç) tasarım sahibi aile ödüllendirilecektir.
 9. Gönderilecek tüm videoların yayınlanma hakları Kartal Belediyesine ait olacaktır.
 10. Ödül almaya hak kazanan tasarımlar, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.
 11. Yarışmaya katılım 5 Haziran Cuma günü saat 12.00’ da sona erecektir.