D-100 (E5) Karayolu’nda kapsamlı temizlik

İstanbul’un en önemli ulaşım ağlarından D-100 (E5) Karayolu’nda geniş kapsamlı temizlik yapıldı. Covid-19 salgını normalleşme sürecinde tarihi öne çekilen YKS nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesini fırsat bilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), D-100 (E5) Karayolu’nda bariyer yıkama, mekanik ve elle süpürme çalışmaları yaptı.

2 gün boyunca gerçekleştirilen temizlik çalışmalarına 116 personel katıldı. İBB’nin mekanik süpürme ve yıkama araçları 36 defa göreve çıktı. İstanbul’un en işlek karayolu akslarının başında yer alan D-100 karayolunda kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldı.

826 FUTBOL SAHASI BÜYÜKLÜĞÜNDE ALAN TEMİZLENDİ

2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu dönemde İstanbul geneli ana yollar, meydanlar, Marmaray ve metro giriş çıkışları, üst geçit – altgeçitler, otobüs peron/durakları, Bayrampaşa ve Ataşehir Halleri ve başta hastaneler olmak üzere çeşitli kamu kurum ve kuruluşları gibi halkın toplu kullanım alanlarında mekanik yıkama, süpürme ve elle süpürme çalışmaları yapıldı.

Bu çalışmalara toplam bin 809 personel katıldı. Araçlar 496 defa göreve çıktı. İki günde toplam 144 futbol sahasına denk gelen bir milyon 31 bin metrekarelik yıkandı; bin 628 futbol sahası büyüklüğünde bir alan da mekanik araçlarla süpürülerek temizlendi.