Pendik’te hamile kadına saldıran baklavacı kardeşlerin davasında gerekçeli karar açıklandı

İstanbul D-100 otoyolu Pendik mevkinde içinde hamile kadının ve eşinin bulunduğu araca saldıran baklavacı kardeşler Hasan ve Hüseyin Sel ile ilgili görülen davada gerekçeli karar açıklandı.

Baklavacılara, “Hürriyeti tahdit” suçundan 4’er yıl 2’şer ay, “Ulaşım araçlarının kaçırılması veya alıkonulması” suçundan da 10’ar ay hapis cezası verildi.

Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesince hazırlanan gerekçeli kararda, sanıklar Hasan ve Hüseyin Sel kardeşlerin, müşteki Yunus Emre Bahçıvan’ın da hamile eşi Ayfer Bahçıvan’ın içinde bulunduğu araçla seyir halinde olduğu anlatıldı.

Sanıkların araçla ilerlerken müşteki Bahçıvan’ın yol vermemesine sinirlendikleri aktarılan gerekçeli kararda, “Sanıkların katılanların aracının önünü kesmek ve hareket etmesini engellemek şeklindeki eylemleri ‘ulaşım araçlarının kaçırılması ve alıkonulması’ suçunu oluşturmuştur. Ancak sanıklar burada eylemlerini sonlandırmamışlardır. Şiddete yönelik eylemleri ile katılanların aracın yanına gelmeleri, saldırıda bulunmaları sebebiyle katılanların aracın camlarını ve kapılarını sıkı bir şekilde kapatmak zorunda kalarak dehşet içinde arabada kapalı kalmak zorunda kaldıkları göz önüne alındığında ayrıca ‘hürriyeti tahdit’ suçunun da oluştuğunun kabul edilmesi gerektiği düşünülmüştür.” denildi.