Gökhan Yüksel’den havai fişek kararı

Gürültü kirliği yaratan ve çevreye de çok büyük zararı olan, havai fişekler Kartal’da artık kullanılmayacak. Kartal Belediyesi, hiçbir etkinlikte bir daha havai fişek kullanmayacak. Müjdeli haberi Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel paylaştı. Bilimsel verilere göre her patlayan havai fişekte onlarca kuş hayatını kaybediyor. Kartal’da artık havai fişek katliamı yaşanmayacak.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hava fişekleri kullanımını yasaklayan bir teklifi Kartal Belediye Meclisine taşıyacaklarını duyurdu. Yüksel’in mesajı şöyle:

Değerli komşularım, Çevremize ve tüm canlılarımıza verdiği zararları açıkça bildiğimiz havai fişeklerin Kartalımızda kullanımını yasaklayan teklifi bir sonraki Kartal Belediye Meclisi toplantımızda gündemimize taşıyacağız.‬

Havai fişekler, Sakarya’daki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama, ölen işçiler ve ardından patlamayan fişeklerin taşınması sırasında meydana gelen inanılmaz olayda hayatını kaybeden askerlerden dolayı gündemde.