Kartal sahilinde 1 yılda inanılmaz değişim: Havası temizlendi, çöp dağları gitti

İstanbul’da değişim kendini hissettirmeye devam ediyor. Sadece 1 yılda Kartal sahili çöp dağları ve mangal dumanından kurtuldu. Çöpten, pislikten ve zehirli (kanserojen) mangal dumanından insanların gönül rahatlığıyla gezemediği, yürüyemediği, spor yapamadığı, bisiklet süremediği, evinin camını açamadığı Kartal sahilinin kaderi 23 Haziran 2019’da İBB seçimleriyle değişti. İşte Kartal sahilinin son durumu ile ilgili fotoğraflar…

kartal sahili geceFotoğraf lisansı: Kartal 24

Ekrem İmamoğlu’nun İBB seçimlerini kazanması ve Kartallı bir isim olan Gökhan Yüksel’in Kartal Belediye başkanı olmasıyla ile kordineli şekilde uygulanmaya başlanan kararlarla birlikte tertemiz bir hale geldi.

sahilde pazartesi-1Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Çok değil, sadece 1 yıl önce İstanbul’un Kartal sahilini çöp dağları ve mangal dumanı götürüyordu. Her yerde pislik vardı. Şimdi ise sahil baştan sona tertemiz durumda. Bisiklet yolları boyanırken, İsbike slotları ilk kez dolu ve bakımları rutin olarak yapılıyor. Geçmiş yıllarda Pendik ve Sultanbeyli’ye daha çok hizmet veren İBB, artık Kartal’ı da görmeye başladı.

yasak-kalkti-sahile-kostularFotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal sahilinde değişim şaşırtırken, ilkelliğin kader olmadığı da anlaşıldı. Sahil boyu görev yapan zabıta görevlileri giyindikleri üniformalarının hakkını vererek ve çalışma şekilleriyle disiplinli bir performans sergiliyor.

kartalda-sahile-cop-konteynirlariFotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal halkının beklentisi, bu tür çalışmaların artarak devam etmesi ve Kartal’a geçmiş yıllarda verilmeyip Pendik’e verilen hizmetlerden dolayı oluşan hizmet borcunun bir an önce giderilmesi.