Heybeliada’yı kimin yaktığı ortaya çıktı!

İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı Heybelada’da önceki gün meydana gelen orman yangınının nedeni belli oldu.

12 Temmuz 2020’de saat 17:00 sıralarında Heybeliada Mahallesi Türk Mezarlığı içerisindeki bir kulübe ile 17.30 sıralarında Aşıklar Yolu Mevkiinde meydana gelen yangınlarla ilgili Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Yangını tinerci çıkarmış!

Alınan bilgilere göre, görgü tanıkları olay yerinden kaçan birinden bahsetti. Bundan yola çıkan polis ekipleri, ilgili kişinin kimliğini tespit etti ve görgü tanıklarına teşhis ettirdi.

Sedat D. isimli şahıs, aynı gün yakalanarak gözaltına alındı, yapılan üst aramasında 0,60 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Yapılan araştırmalarda şüpheli şahsın olay günü 14.40 sıralarında Eminönü iskelesinden bindiği motorla Heybeliada’ya geldiği ve yangın bölgesinden kaçan şahıs olduğu tespit edildi.

“Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan hakkında işlem yapılan ve “Orman Yangını Çıkartmak” suçundan adliyeye sevk edilen şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ancak tinercinin neden Heybeliada’ya geldiği, yangını para karşlığında birilerinin mi çıkarttırdığı, tinerci işi ile neden iki farklı noktada çıkardığı gibi sorular cevapsız kaldı.