Gölcük Millet Bahçesi ihalesi yapıldı

Kocaeli’nin Gölcük ilçesine yapılacak olan Gölcük Millet Bahçesi için ihale yapıldı. Pazarlıdere Caddesi ile Kızılırmak Caddesi arasındaki araziye yapılacak Gölcük Millet Bahçesi, Gölcük Rahvan At Bakım Tesisleri yanında yer alıyor. Donanma Mahallesi sınırları içindeki Gölcük Millet Bahçesi için ihale yapıldı.

Alan daha önce enkaz döküm sahası olarak kullanılıyordu. Gölcük Millet Bahçesi´nin yapım ihalesi, TOKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. Gölcük Millet Bahçesi 56.000 m2 alanda doğal zenginlikleriyle, Gölcüklülerin nefes alacağı bir yaşam alanı olarak planlandı. Millet bahçesi için, arsanın devir alınması koşulu olan lojmanların yapılması konusunda, Milli Savunma Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı nezdinde Gölcük Belediyesi’nin görüşmeleri devam ediyor.

GÖLCÜK MİLLET BAHÇESİ HAKKINDA DETAYLAR

Gölcük Millet Bahçesinde; Millet Kıraathanesi, Çınar Meydan, Çocuk Oyun Alanı, Fitness Alanı, Şifalı Bitkiler Bahçesi, Lalezar Bahçesi, Gülizar Bahçesi, Etkinlik Çayırı, Bisiklet Yolu, Koşu Yolu, Sağlıklı Yaşam Parkuru, Gezinti Yolu, Kameriyeler, Oturma Basamakları, Oturma Noktaları, Etkinlik Çayırı, Millet Çayırı / Afet Toplanma Yeri, Meşe Korusu, Kayın Korusu gibi birçok doğal, kültürel ve sportif alan yer alacak. Millet Kıraathanesi 560 m2 kapalı alana sahip olacak ve bünyesinde; kafetarya, kütüphane ve benzeri sosyal ihtiyaç alanları yer alacak.