İmamoğlu mangal yasağı ile ilgili çok net konuştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul sahillerinde uygulanan ve vatandaşların büyük beğenisini kazanan mangal yasağı ile ilgili net konuştu. Avcılar sahilinde incelemelerde bulunan ve Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ile sahillerde mangalın yasaklanması hakkında konuşan İmamoğlu, “Mangala ait alanlarımız da var. Onları da duyurduk zaten. İnsanlar, mangal zevkini oralarda yapabilirler. Ama bu tür alanları kesinlikle mangal dışı alanlar olarak belirledik. Bu konuda hiç pişman değilim” dedi.

İmamoğlu ve beraberindeki heyet, meydan incelemesinin ardından sahile geçti. Sahil incelemesi sırasında İmamoğlu ve Hançerli arasında ilginç bir mangal yasağı diyalogu yaşandı. İmamoğlu, Hançerli’nin, “Mangal, buradan kalktı” sözlerine, “Mangalı yasakladık zaten. Yok, artık. Netiz o konuda” yanıtını verdi.

“Yüzde 10, yüzde 90’ı rahatsız ediyor”

İmamoğlu, “İstatistik yapalım; şuraya 100 bin insan geldi değil mi? İnanın mangaldan faydalanan 10 bini geçmez. Yüzde 10’udur; ama yüzde 90 da acayip rahatsız edilir. Bunu ben test ettim, kendi 5 yıllık deneyimimde. Mangala ait alanlarımız da var. Onları da duyurduk zaten. İnsanlar, mangal zevkini oralarda yapabilirler. Ama bu tür alanları kesinlikle mangal dışı alanlar olarak belirledik. Bu konuda hiç pişman değilim” diye konuştu.