Kartal’da Alevilere Saldırdılar

Kartal Cevizli’de Ataşehir Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne ait bir araca taşlarla saldıran grup ‘Bütün Alevileri öldüreceğiz’ şeklinde sloganlar attı.

PSAKD Ataşehir Şube başkanı Metin Arslan’ın ve şoförü Mahmut Aktaş’ın içinde bulundukları araca Kartal’dan Cevizli istikametine doğru ilerlerken Kartal Adliyesi yakınlarında bir beton firmasına ait kamyon çarptı.

Kamyondan inen şoför, ikiliye küfür ve hakaret ederken Kartal İlçe Müftülüğü ve camii çevresinde bulunan 40-50 kişilik grup da bıçak ve sopalarla şube başkanı ve şoförü linç etmek istedi. Polisin olay yerine gelmesiyle grup dağılırken Arslan ve Aktaş yaralı olarak Kartal polis merkezine götürüldü.Kamyon şoförü gözaltına alınırken diğer saldırgan gruptan kimse gözaltına alınmadı.

Arslan ve Aktaş gittikleri hastaneden aldıkları darp raporuyla suç duyusunda bulundu. Arslan “Saldırının Başbakan’ın ‘yüzde ellisini evlerde zor tutuyoruz’ açıklamasının ardından Alevilere karşı başlatılan linç kampanyasının devamıdır. Saldırganlardan bir kişi bile gözaltına alınmadı” dedi. (Kaynak: Cumhuriyet)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar