19 su sayacını ve 6 bisikleti çalanlar yakalandı

İstanbul Ataşehir’de bir apartman içinde su sayaçlarını çalan kişi suçüstü yakalandı. 19 adet su sayacı ve 6 adet bisikleti çalan kişi yakalandı.

Olay önceki gün saat 20:00 sıralarında İnönü Mahallesi 19 Mayıs Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanda meydana geldi. Bina içinde yabancı birinin olduğu yönünde gelen ihbarın üzerine gelen polis ekipleri, şüpheliyi sorgulayarak gözaltına aldı.

Çalışmaların devamında aynı bölgede meydana gelen 6 ayrı hırsızlık suçunda da aynı kişinin izine rastlandı. Kamera kayıtlarının takip edilmesiyle Mehmet A. adlı şüphelinin tüm bu suçları gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Şüpheli çaldığı her şeyi Mevlana Mahallesinde bir hurdacıya sattığını söylemesi üzerine çalıntı mal alan hurdacıya baskın düzenlendi.

Hurdacıda yapılan aramalarda; 19 adet su sayacı ve 6 adet farklı markalarda bisiklet ele geçirilirken, işyeri sahibi N. S. yakalanarak gözaltına alındı.

N. S. hakkında “Suç Eşyasının Satın Alınması” konusundan adli işlem yapılırken, ardından serbest bırakılmış, Mehmet A. ise ‘Açıktan Hırsızlık’ suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Maltepe Kapalı Cezaevine teslim edildi.