Kartal’daki altyapı çalışmaları sonuç verdi, sel yaşanmadı

Kartal Merkezde uzun yıllardır ihmal edilen ve en ufak yağmurda yolları sel almasına neden olan altyapı sorunları, bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Kartal Belediyesi’nin ortak çalışması ile çözülmüştü. Yapılan çalışmalar ilk yağmurdan başarı ile geçti. Kartal’da bugün meydana gelen sağanak yağışta sel oluşmadı. Ekiplerin yeni yağmur suyu kanallarını Cevizli’de de yapacağı öğrenildi.

Kartal’da mart ayından beri İSKİ’nin çalışmalarıyla Merkezdeki yağmur suyu kanalları yenilendi. Kartal Meydanında iki tane dere kurularak, biri Kartal Meydanı Savarona Caddesinde, diğer ise Neyzen Tevfik Meydanı’nın arkasından gelen hat olmak üzere Yeşil Cami etrafından devam eden 4×2’lik yani 8 metrekarelik yeni hat ile sahile bağlandı. Böylece Kartal’ın merkezinde su baskını ve sel sorunu çözüldü.

Bugün meydana gelen sağanak yağışların ardından Kartal’ın merkezinde sel sorunu oluşmadı. Kartal Cevizli’nin uzun yıllardır çözülmeyen yağmur suyu kanalı ve su baskınları sorunu da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kartal Belediyesi’nin işbirliği ile yakında başlayacak çalışmalarla çözülecek.