Özlem Ağırman siyasi parti kuruyor

Sanatçı Özlem Ağırman, bir süredir çalışmalarına devam ettiği siyasi partiyi duyurmaya hazırlanıyor. 7 Ekim’de yapılacak bir basın toplantısı ile açıklanacak partinin adı Gelişim ve Demokrasi Partisi (GDP). Partinin kuruluş çalışmalarını sona erdiren Ağırman, duyuruyu basın açıklaması ile yapacak.

GDP resmen kurulduğunda Yargıtay’a kayıtlı 93’üncü parti olacak. Oda Tiyatrosunda yapılacak duyuru öncesi bir de tiyatro oyunu sergilenecek. Ağırman’ın daha önce yaptığı paylaşımlarda CHP ile yol ayrımına gelen Muharrem İnce ile yakınlığı dikkat çekti.

Özlem Ağırman, aynı zamanda merhum Tekin Ağırman’ın da eşi. Ağırman, Memleket Hareketinin bazı paylaşımlarını retweet etmiş görünüyor. Özlem Ağırman’ın Twitter paylaşımlarından öne çıkanlar:

– Her yeni parti demokrasinin çiçeğidir, yeni partiden korkanlar, fikirlere tahammülü olmayan yandaş faşistlerdir.

– Tarihi geleneğimiz vatandaşlıkta ırkçı, dinci değildir, Farklı azınlıklar, farklı inançlar Anadolu’da, Misaki Milli sınırlarımız içerisinde hepsi aynı kıymette, birbirine üstünlükleri olmadan eşit vatandaşlarımızdır, bu toprakların üzerinde bizimle barış içinde yaşayacaklardır.

– Türk ordusu, İHA, SİHA’sı, her seviyede gizli ve açık güçleri ile Azerbaycan’ın yanında yer alması emperyalistlere caydırıcılık açısından hayati. Ermenistan’ın kukla yönetimi, patlattığı tankları paylaşıp Türkiye’nin Suriye ve Libya’daki benzer yok etme gücüne gönderme yapıyor.