İstanbul’da PTT şubelerinde işçiler iş bıraktı

İstanbul’da PTT şubelerinde çalışan işçiler, ücretlerinin düzensiz ödenmesine, baskıya, mobbinge ve sendikal haklarının engellenmesine tepki göstermek için iş bırakma eylemi düzenledi. Kartal, Maltepe ve Pendik’teki PTT şubeleri başta olmak üzere çoğu şubede taşeron işçiler, iş bıraktı.

PTT İşçileri Sendikası (PTT-Sen) tarafından yapılan açıklamada, “Bıçak kemiğe dayandı! 1 sene önce ilk kongremizi yaparak çıktığımız bu yolda 20 yıldır PTT’de yaşanan taşeron sorunları için elimizden geleni yaptık. Bu 1 yıl içinde sadece ama sadece sendikalaştığımız için, birlik olduğumuz için çekmediğimiz çile kalmadı. Ama artık yeter! Buradan tüm üyelerimize ve konunun muhataplarına sesleniyoruz: Sendikamızla görüşme sağlanıp taleplerimiz kabul edilene kadar öncelikle İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de fiili olarak mücadele edeceğiz, her türlü bedeli ödemeye de hazırız!” ifadeleri kullanıldı.

İşçilerin taleplerini sıralayan sendika açıklamasında, “Maaşlarımızın tam gününde eksiksiz olarak yatırılması, Her ay maaş bordrolarımızın düzenli olarak her arkadaşımıza verilmesi, Sendikamıza Saf ve Avrasya Adi Ortaklığı ve Park Konak AŞ şirketleri tarafından yapılan yetki itirazlarının derhal geri çekilmesi, Yöneticilerimiz, temsilcilerimiz ve üyelerimizin üzerindeki baskı ve mobbinglerin son bulması.” şeklinde ifade edildi.