Mercedes’in elektrikli araç planlarına altı yeni model

Mercedes, elektrikli otomobil planlarının EQC gibi ilk araçların çok ötesine geçeceğini açıkça belirtti. Alman otomobil üreticisi, yakın gelecek için genişletilmiş EV planlarını ana hatlarıyla açıkladı ve nispeten kısa aralıklarla gelen altı yeni model vaat ediyor.

En üst seviyede EQS (ortada gösterilen), 700 kilometre menzile sahip S-Serisi’ne paralel bir 2021 ve ayrıca bir EQE “Business” sedanı (sağda) olacak. En azından EQS SUV (solda) 2022’ye kadar hazır olmayacak olsa da, her ikisi de SUV eşdeğerlerine sahip olacak.

Mercedes, 2020’de GLA kompakt SUV’nin EV muadili olan EQA’da üretime başlıyor. Şirket, Vision EQS konseptinin EQS üretim tasarımına “işaretler” sunduğunu ima etmesine rağmen, yeni modelleri gizlemek için hala ağır kamuflaj kullanıyor. Daha lüks modellerin tümü, coupe tarzı tasarıma sahip olacak.

Mercedes’in EV’leri serisinin temelini oluşturmaya hazır olduğuna dair çok az şüphe var. Birçok şehir, eyalet ve ülke önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde yeni içten yanmalı motorlu otomobillerin satışını yasaklamayı planlıyor. Mercedes yakında tamamen elektrikli bir seriye geçmek zorunda kalacak ve geçişi şimdi başlatmak, onun gerçekten hazır olmasını sağlayacaktır.