Kartal’da İmamoğlu görünce şaşırmıştı, beklenen değişiklik geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz aralık ayında ortak masa toplantıları kapsamında Kartal’a yaptığı ziyarette Neyzen Tevfik Meydanı ve bağlantılı yollar için “Burası ağlıyor” diyerek şaşkınlığını ifade etmişti. Kartal’ın merkezi için beklenen değişiklikleri Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel açıkladı. Esnafla bir araya gelen Yüksel, “Kent merkezimizi, yeşil odaklı, çevreci ve yaşanabilir bir hale getirmek için kolları sıvadık” diyerek müjdeyi verdi.

Kartal’daki 25 yıllık altyapı sorununu çözdüklerini ifade eden Başkan Yüksel, “İlçe meydanındaki esnafımızın en büyük sorunlarından biri alt yapıdan dolayı yaşanan sıkıntılardı. Maalesef burada, şiddetli yağışlar sonunda hepiniz ciddi sorunlar yaşadınız. Bizler de bu mağduriyetlerin en yakın şahitleriydik. İBB ile ortak çalışmalarımızın neticesinde, bu soruna göreve gelir gelmez el attık ve çözüme kavuşturduk” ifadelerini kullandı.

Kartal’ın popüler caddeleri “Prestij caddesi” modeli ile yenilenecek

Kartal’ın merkezindeki bazı caddeler ile ilgili yürütülen çalışmalara da değinen Başkan Yüksel, Neyzen Tevfik Meydanının yakın zamanda yenileneceğini duyurdu. Spor Caddesinde yenileme çalışmalarının başladığını aktaran Yüksel, “Kent merkezimizi, yeşil odaklı, çevreci ve yaşanabilir bir hale getirmek için Spor Caddesi’ni tamamen yenileyerek “Prestij Caddesi” oluşturacağız. Neyzen Tevfik Meydanı’nda da yenileme çalışmalarımız olacak. Bunlar için kollarımızı sıvadık.” dedi.