İstanbul’da ücretsiz ‘Anne Kart’ 100 bin kadına ulaştı

CHP’li İBB’nin İstanbul’da 0-4 yaş arası çocuklu annelere ücretsiz ulaşım hakkı sunduğu ‘Anne Kart’ kullanan kadın sayısı 100 bine ulaştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden olan ve büyük zorluklara ve engellemelere rağmen hayata geçen Anne İstanbulkart için kullanım istatistikleri açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan açıklamaya göre Anne İstanbulkart kullanan sayısı 100 bine ulaştı, aynı dönem içinde başvuru sayısı ise 110 bini geçti. Anne Kart ile çocuklu anneler aylık 150 ücretsiz geçiş hakkına sahip oluyor. İstanbul’da şartları taşıyan 1 milyon 160 bin anneye Anne Kart verilmesi hedefleniyor.

İBB’nin ücretsiz ulaşım kartı Anne İstanbulkart, İstanbul’da ikamet eden ve 4 yaş altı çocuğu olan annelere, başka hiç bir şarta bakılmaksızın veriliyor. Anneler internet üzerinden veya 39 noktadan kolayca başvuru yaparak ücretsiz İstanbulkart’a sahip olabiliyor. Anne İstanbulkart başvuru işlemlerini gerçekleştirirken herhangi bir belge talep etmeyen İBB, başvuru yapanların uygunluğunu, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün (NVİ) sorgulama servisleri üzerinden, online şekilde doğruluyor.

Anne Kart başvurunuzu https://www.istanbulkart.istanbul/anne-kart adresinden yapabilir ve tercih edeceğiniz, size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’nden Anne Kart’ınızı teslim alabilirsiniz.