Kartal’da sahte alkolden ölümde dehşete düşüren ilginç detaylar

Kartal’da bir çocuk babası genç avukatın yürek burkan ölümü, sahte içkinin ölüm saçtığı gerçeğini tekrar gündeme getirdi. Avukat Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu’nun Kartal’daki “Yer Fıstığı” adlı tekel bayinden aldığı iddia edilen alkol nedeniyle ölümü, üç kişinin de zehirlenmesine ilişkin yürütülen soruşturmada dehşete düşüren ilginç detaylar ortaya çıktı.

Kartal’da avukatın sahte içkiden ölümü sonrası Petroliş Mahallesi Kızılay Bulvarı’nda 20 yıldır tekel bayi işleten Güngör G., soruşturma kapsamında yanında çalıştırdığı Yavuz O. ile beraber gözaltına alındı. İfadesinde “Lord” marka dezenfektanı yüzey temizleyici olarak sattığını öne süren Güngör G., 300 litre malzemeyi Kırıkkale’den Anıl O. İ. adlı makine mühendisinden aldığını, kötü koktuğu için 280 litresini iade ettiğini ve 20 litresini sattığını söyledi.

Savunmaları ‘pes’ dedirtti

Aynı ürünü 5-6 gün boyunca 1 litrelik pet şişelerde sattığını itiraf eden 20 yıllık tekel bayi sahibi, etil alkol ruhsatının olduğunu söyledi. Anıl O. İ. ise toptan dezenfektan satışı yaptığını ve Güngör G.’ye de 300 litre ürünü yüzey temizleyicisi olarak sattığını, etil alkol satmadığını söyledi. Her iki şüpheli de suçlamaları kabul etmeyerek tutuksuz yargılama talep etti.

Şüpheliler Güngör G., Anıl O.İ. ve Yavuz O., savcılık sorgularının ardından “olası kasıtla adam öldürme” suçundan tutuklanmaları talebiyle sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde Güngör G. ile Anıl O.İ. için “kasıtla öldürme” suçundan tutuklama kararı çıkarken, Yavuz O. ise adli kontrol hükümleriyle serbest bırakıldı.