Gaziantep Gastronomi Yemek Şenliği İstanbul’da

İstanbul Ataşehir’de Gaziantep Gastronomi Yemek Şenliği heyecanı yaşanıyor. Kebabı, katmeri, baklavası ve fıstığıyla ilgi çeken Gaziantep mutfağı, İstanbulluların beğenisine açılıyor. Ataşehir Tapu Dairesi önünde 15-31 Ekim 2020 tarihlerinde yapılacak olan Gaziantep Gastronomi Yemek Şenliğine ilgi bekleniyor.

Bu yıl Ataşehir’de düzenlenecek Gaziantep günleri kapsamında Gaziantep’in turizm ve mutfağının tanıtılması planlanıyor. Etkinlik kapsamında çok sayıda eğlenceler düzenlenecek. Gaziantep’in yemek kültürüne meraklı çok sayıda vatandaşın etkinlikleri takip etmesi bekleniyor.

Gaziantep Gastronomi Yemek Şenliği kapsamında 200’den fazla çeşit yemek türü İstanbul’a taşınacak. Etkinlikte ayrıca çok sayıda yiyecek ile ilgili bilgi almak mümkün olacak. Gaziantep’e özgü yemeklerin tanıtılacağı etkinlik, Ataşehir’deki tapu dairesi önünde gerçekleştirilecek.

Etkinliğe gitmek isteyenler için adres bilgisi şöyle: İçerenköy Mahallesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi No:103, 34752 Dudullu Osb/Ataşehir/İstanbul

Alana gitmek isteyenler Bostancı iskelesi veya Bostancı’daki Marmaray istasyonu önünden 10 nolu İETT otobüsüne binebilirler. Ayrıca 19E ve 14 ŞB otobüsleri de alana gitmektedir. Alandan sarı dolmuş da geçer.