Maltepe’den Azerbaycan ordusuna iaşe desteği

Azerbaycan’ın Ermenistan işgalindeki Karabağ’da yürüttüğü operasyonlara bir destek de Maltepe Belediyesi’nden geldi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Azerbaycan ordusu için düzenlenen yardım kampanyasına destek vererek belediye tarafından toplanan malzemelerden oluşan iaşe kutularını Azerbaycan ordusuna teslim edilmek üzere gönderdi.

İşgal altındaki Karabağ topraklarını geri almak için savaşan Azerbaycan ordusu için Maltepe Belediyesi tarafından hazırlanan iaşe kolileri yola çıktı. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Azerbaycanlı askerlere yazdığı mektupta, “Maltepe’de yaşayan kardeşlerinizin yüreği de sizler için çarpmaktadır” dedi.

Shamisdan Aliev’in düzenlediği yardım kampanyasına destek veren Maltepe Belediyesi, hazırladığı malzemeleri Azerbaycan ordusuna ulaştırılmak üzere yola çıkardı. Azerbaycan ordusunun yanında olduklarını vurgulayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, askerlere yazdığı mektupta, “Tarih boyunca sorun yaratmaktan başka bir varlık göstermeyen işgalci komşusuna tarihi bir ders verecek olan ‘İkinci Devletimiz’ Azerbaycan ordusunun haklı savaşında gösterdiği kahramanlığı en samimi duygularımla selamlıyorum” dedi.

“KARDEŞLERİMİZ ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞACAKTIR”

Azerbaycan ordusunun zafere çok yakın olduğuna inandığını ifade eden Kılıç, “Topraklarının 28 yıldır işgal edilmesi karşısında sabırlı bekleyişinin provokasyon ile delinmek istenmesine en onurlu yanıtı veren Azerbaycan için zafer her geçen gün daha da yaklaşmaktadır. Haklı savaşında yanında olduğumuz Azerbaycan Ordusunun işgal altındaki topraklarında esir gibi yaşayan kardeşlerimizin tamamını en kısa zamanda özgürlüklerine kavuşturacağına ve ülkesini nefret saldırısından kurtaracağına inanıyorum” dedi.