Tesla Tequila artık gerçek bir ürün ve çoktan tükendi

2018’in 1 Nisan şakasını hatırlıyorsanız, Tesla markalı bir tekila ürün şirketin CEO’su Elon Musk tarafından ‘Teslaquila’ olarak adlandırıldı. Ürün artık gerçek oldu ve çok sıradışı, göz alıcı bir şişe ile geliyor. Peki tek sorun nedir? Ürün hızla tükendi.

Tesla’nın kendi tekila ürününü piyasaya sürmeye karar vermesi gerçekten şaşırtıcı değil. Hayranlar Musk’ın 2018’deki şakasından sonra gerçek ürünü istemeye başladılar, ayrıca şirketin doğası gereği tamamen otomotiv alanında olmayan ürünler, yani Tesla markalı başka ürünleri piyasaya sürme geçmişi var. Bunların arasında giyim ürünleri de mevcut.

Tesla Tequila, Tesla web sitesinde kendi sayfasında satışa sürüldü; onu ve tüm ayrıntılarını burada bulabilirsiniz. Şirkete göre, bu tekila ürünü sürdürülebilir kaynaklı agavdan üretiliyor, Fransız meşe fıçıları kullanılarak 15 ay bekletiliyor ve çok benzersiz bir el yapımı cam şişede teslim ediliyor.

Tesla’nın tekilası piyasaya çıkmadan tükendi

Alkol, Nosotros Tequila ve Speakeasy Co. tarafından sıkıştırılarak üretilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu birinci sınıf tekila, nakliye ücretini içeren bir fiyat etiketi olan tam olarak 250 $’lık birinci sınıf bir fiyata sunuluyor.

Tekila hızla tükendi, ancak bunun geçici olduğuna dikkat çeken ürün sayfasında daha fazlasını sunma planları var gibi görünüyor. Şirket, alkolü 2020’nin sonlarında göndermeye başlamayı umarak her bir müşterinin iki şişe satın alabilecekler şekilde sınırlı olduğunu ve sektör düzenlemeleri nedeniyle her eyaletteki müşterilere gönderim yapılamadığını belirtti. Tesla’nın tekilasının Avrupa’ya ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ile ilgili bilgi bulunmuyor.