TKP’den Cumhuriyet Mahallesi’nde semt evi

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Kartal’da yeni bir semt evi açtı. TKP’nin Kartal’daki yeni semt evi, Cumhuriyet Mahallesi’nde açıldı. COVID-19 önlemlerine dikkat edilerek yapılan açılış töreninde TKP Kartal İlçe Örgütü’nden katılım oldu.

Cumhuriyet Mahallesi Semt Evi, TKP’nin Kartal’daki ikinci semt evi oldu. İlk semt evi 2019’da Uğurmumcu’da açılmıştı.

Yapılan konuşmada, semt evlerini kurma amaçlarının; ekonomik krizin derinleştiği, hayat pahalılığı ve işsizliğin arttığı ifade edilirken, yaşanan her yeni gelişmede, depremde, selde, pandemide iktidarın sadece patronlar lehine karar alındığı düzende halkla bir arada olmak gayesi olduğu belirtildi.

Kartal’da yeni semt evleri açmaya devam edeceklerini vurgulayan TKP Kartal, “Bugün açtığımız semt evi, işçilerin, emekçilerin, kadınların dayanışma evidir, aydınlanma evidir. Bir araya gelip nasıl kazanırız, nasıl eşit ve özgür bir ülke kurarız sorusunun cevabını hep birlikte burada arayacağız” denildi.

TKP’nin Kartal’ın her mahallesinde olacağının dile getirildiği konuşmada, “Şimdi Cumhuriyet Mahallesi’ndeyiz. Çok yakında Karlıktepe, Esentepe Mahallelerinde olacağız” ifadesi kullanıldı.