Atalar Spor Tesisi açıldı

Kartal Belediyesi tarafından Atalar’da eskiden toprak saha olan alana şimdi bir spor tesisi inşa edildi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in önemli vaatlerinden biri olan tesis, içinde bulunan koşu ve yürüyüş parkuru ve halı sahası ile birlikte vatandaşların kullanımına açıldı.

Atalar Mahallesinde hizmete açılan spor tesisi, 250 metreden uzun koşu ve yürüyüş parkuru, federasyon kurallarına göre yapılmış halı sahası, çocuk parkı ile göze çarpıyor. Tesisin altyapısı için aydınlatma direkleri dikilirken, kendi elektrik altyapısı, duvarları ve halı saha alt yapısı inşa edildi. Tesisin duvarlarına eski futbolcuların resimleri işlendi.

Tesisin içindeki halı saha, 32 x 59 metre ebatlarında ve federasyonun belirlediği standartlara göre inşa edildi. Halı sahanın yapım çalışmaları sırasında uzman bir ekip tarafından halının üzerine belirli bir oranda özel kum, granül serildi.

Tesis ile ilgili konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Atalar Spor Tesisleri, Atalar Mahallesi’nde yaşayan komşularımızın uzun zamandır ihtiyacını hissettiği bir yerdi. Kartallı komşularımızın, genciyle yaşlısıyla tesislere yoğun bir ilgi gösterdiğini görmek de bizleri ayrıca mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.