Las Vegas’taki Hyperloop istasyonu görücüye çıktı

Boring Company’nin Las Vegas’taki hyperloop ulaşım sistemi ile ilgili çalışmaları şekillenmeye başlıyor. Şirket, Twitter’da Las Vegas Kongre Merkezi (LVCC) döngü sisteminin bir parçası olarak inşa ettiği yeraltı istasyonlarından birini gösteren kısa bir klip paylaştı.

Aşağıdaki videodan da görebileceğiniz gibi, daha yapılacak iş var. İstasyonun zemininde herhangi bir işaret ya da çizgi yok ve ruh hali aydınlatması büyük olasılıkla gösteriş amaçlıdır. Ancak orada kalacaksa, Vegas için markaya çok uygun olacaktır. Yine de sergilenenler, Temmuz ayında paylaşılan Elon Musk renderına (en altta görebilirsiniz) çok yakın.

Boring Company’den en son büyük bir güncelleme aldığımızda, LVCC döngüsü için planlanan iki tünelden ilkinin kazısını tamamlamıştı. Eylül ayında Musk, şehrin altındaki ilk tam işlevsel tünelin neredeyse tamamlandığını söyledi. Boring Company ve Las Vegas Convention and Visitors Authority (LVCVA), projenin ilk aşamasını Ocak 2021’e kadar tamamlamayı umuyor. CES 2021 için zamanında açık olacağı fikri var. En azından ticaret fuarı öncesindeki plan buydu.

LVCC’nin 52,5 milyon dolarlık fiyat etiketi ile Boring Company’nin kanıtlayacak çok şeyi var. Elon Musk, kendi kendine giden elektrikli arabalarla dolu tünellerin devrim niteliğinde olacağını iddia ediyor.