Kartal Esentepe’de silahlı çatışma

Kartal’da bir iş yerine baskın yapan bir grup ile diğer grup arasında silahlı çatışma yaşandı. Olayda üç kişi yaralandı.

Olay dün saat 23:00 sıralarında Esentepe Mahallesi Kızılırmak Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir iş yerinde toplu olarak bulundukları sırada Serhat K., Uğur A., Adem Ö. isimli kişiler silahlı saldırıya uğradı. Dışarıdan gelen Ümit K. ve Mustafa B. silahla baskın yaparak iş yerine kurşun yağdırdı.

Saldırının ardından saldırganlar olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi gelirken, sokak bir süre trafiğe kapatıldı. Olayın yaşanma nedeninin ise iki grup arasında geçmişten kalan köpek gezdirme konusunda bir husumet olduğu öğrenildi.

Yaralılar ambulanslarla hastaneye götürüldü. Olayda Serhat K.’nın durumunun ağır olduğu öğrenilirken, Uğur A. ve Adem Ö.’nün durumunun iyi olduğu bildirildi.

Esentepe’de son silahlı saldırı haberleri

9 Mart 2020’de Kartal Esentepe’de silahlı bir saldırgan, park halindeki otomobilde oturan kişiye suikast girişiminde bulundu. Olay saat 13:30 sıralarında Esentepe Mahallesi Anayurt Caddesi üzerinde meydana geldi. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre, Eren taksi durağının yanındaki otoparkta park halinde duran bir otomobile yaklaşan silahlı bir şahıs, otomobile silahın kabzasıyla saldırarak otomobilde oturan kişiyi dışarı çıkarmaya çalıştı.

Otomobilden çıkan kişi olay yerinden kaçarken, saldırgan da arkasından kurşun yağdırdı. Saldırıya uğrayan kişi yaralı halde olay yerinden uzaklaşırken saldırgan da arkasından kovaladı. Daha sonra olay yerinden kaçan saldırıya uğrayan kişi ambulansla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Saldırıya uğrayan ve topuğundan vurulduğu öğrenilen kişinin kimliğinin Sezai T. olduğu öğrenildi.