Sultangazi’li veliler prefabrik okul istemiyor

- Yorumlar

Sultangazi’de bulunan çeşitli okullarda dersliklerin yetmemesi üzerine öğrencilerin okul bahçelerine yapılan prefabrike okullarda ders görmesi veliler tarafından öfkeyle karşılandı.

“Eşit, parasız, anadilde eğitim”, “Prefabrike okul istemiyoruz” sloganları ile Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde biraya gelen Gazi İlköğretim Okulu, Mehmetçik İlköğretim Okulu ve İstiklal İlköğretim Okulunda okuyan öğrencilerin velileri burada bir eylem yaptı.

“Veliler olarak mücadele edeceğiz”
Veliler adına açıklamada bulunan Eylem Doğan, 4+4+4 eğitim sistemiyle çocukların kat kat artan gericilikle itaatkar bir nesil haline getirilmek istendiği vurguladı.

Doğan, “Bu yasayla mücadele edilmezse çocuk işçilik için kapılar sonuna kadar açılacaktır” dedi. Doğan açıklamasında ayrıca, Gazi Mahallesi’nde birçok okula sınıfların yetersiz kalmasından dolayı prefabrike sınıflar kondurulduğunu söyleyerek veliler olarak mücadele verilmezse birçok yerde prefabrike sınıfların uygulamaya geçeceğini ifade etti. Doğan veliler olarak prefabrike okullara karşı olunmasının sebebini şu şekilde aktardı “Çocuklar yazın sıcakta pişecek. Kışın ayazında ise donacaklar. Çocuklarımız hücre gibi küçücük sınıflarda, tıkış tıkış eğitim alacaklar. Tabi buna eğitim denirse”

x