Rezidansta kadını parke taşıyla öldürüp telefonu Kartal’da çöpe attı

Maltepe’de 9 Aralık 2019’da Didem Mengü isimli kadının vahşi şekilde öldürülmesine ilişkin dava Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda görüldü. Cinayetin üzerinden 1 yıldan fazla süre geçti. Savcı mütalaasını bugün sundu ve duruşmadan erteleme kararı çıktı. Davada cinayet sanığı 29 yaşında, evli ve 2 çocuk babası bir müteahhit olan Abdulselam Günay. Olay Cevizli 30 Ağustos Caddesi üzerindeki lüks rezidansta meydana geldi.

Anadolu Adliyesi’nde 16 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Abdulselam Günay SEGBİS ile uzaktan bağlandı. Duruşmada savcı dava ile ilgili mütalaasını sundu. Savcının hazırladığı iddianameye göre, vahşi cinayete kurban giden Didem Mengü’nün Abdulselam Günay ile olay günü Maltepe’deki evde buluştukları ve ikili arasında çıkan tartışmada sanık Günay’ın parke taşı ile genç kadını öldürdüğü detaylı şekilde anlatıldı.

Mengü ile Günay’ın zaman zaman beraber oldukları, ancak sık sık tartıştıkları detayı da iddianamede yer buldu. İddianameye göre sanık Günay, maktul Mengü’nün cesedini bir bavula koyarak muhafaza altına almış. Ayrıca talihsiz kadının cep telefonunu Kartal’daki bir çöp kutusuna atmış. Olayın gelişimini takip eden süreçte tutuklu sanığın karakola giderek teslim olduğu anlatılıyor. Savcı, mütalaasında sanık Günay hakkında kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası istedi.

Cevizli’de Didem Mengü cinayeti

Tarihler 12 Aralık 2019’u gösterirken, Cevizli 30 Ağustos Caddesi’ndeki lüks bir rezidansta yaşayan Abdulselam Günay isimli katil zanlısı, polise teslim olarak işlediği cinayeti itiraf etti. Polisin evde yaptığı incelemede 3 gün önce öldürülerek bavul içine konan kadın cesedi bulundu. Cinayet ile ilgili tutuklanan Günay’ın 29 yaşında, evli ve 2 çocuk babası bir müteahhit olduğu öğrenildi.