Çikolatalı sütün kahverengi ineklerden geldiğini düşünüyorlar

Süt hayatımızda öyle bir varlık ki, muhtemelen onu hafife alıyoruz. ABD Süt Ürünleri için İnovasyon Merkezi, 18 yaş ve üstü 1.000’den fazla yetişkinle bir anket gerçekleştirdi. İnsanların süt hakkında nasıl düşündükleri ve içtikleri hakkında bazı şok edici gerçekleri ortaya çıkardılar.

İlk olarak, ankete katılanların %48’i çikolatalı sütün nereden geldiğinden emin olmadıklarını söyledi. Beyler, ineklerden geliyor ve sadece kahverengi türden değil.

Yine de, insanların %7’si ve bu anketin gerçek yetişkin yetişkinlerle yapıldığını unutmayın, hala çikolatalı sütün yalnızca kahverengi ineklerden geldiğini düşünüyor. Aslında çikolatalı süt, lezzetini ve rengini kakao çekirdeklerinden alır.

Artık etrafta dolaşan süt efsanelerinin ne olduğunu bildiğinize göre, peki ya insanların sütlerini içme şekilleri?

Adil bir grup insan hala tabu gibi mutfak alışkanlıklarına bağlı kalıyor: %37’si gizlice kaptan süt içerken, %29’u çocuklarını kendileri için çikolatalı süt almak için bahane olarak kullanıyor.

Ve sağlıklı yaşam tarzı diyetlerinin şu anda çok popüler olmasına rağmen, insanların yalnızca %5’i süt içmekten tamamen kaçınıyor.

Aslında, hala Amerika’nın en sevdiği içeceklerden biri gibi görünüyor: Katılımcıların dörtte biri, sadece süt almak için sabah 6’dan önce markete gittiğini bildirdi.

Ankete katılanların %95’inin buzdolabında şu anda bir tür peynir var. Talihsiz sayıda insan nereden geldiğini anlamıyor gibi görünse de, Amerikalılar süt hala çok seviliyor.