Yolda yatan köpeği ezen doktordan skandal savunma!

Maltepe’de yolda yattığı sırada kullandığı otomobille üzerinden geçerek ölümüne neden olduğu Max adlı köpekten dolayı hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Doç. Dr. Birsen Ocaklı, ilk savunmasını yaptı.

Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayındaki İstanbul Anadolu 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde davanın ilk duruşması görüldü. Süreyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde doktor olan Doç. Dr. Birsen Ocaklı’nın hastane bahçesinde yatan köpeği neden ezdiği ile ilgili yaptığı açıklama şoke etti.

Köpeği ezen kadın doktordan skandal savunma

Doç. Dr. Ocaklı, savunmasında suçlamaları ret ederek yolda yatan köpeği görmediğini söyledi. Köpeği ezdikten sonra yoluna devam etmesi ile ilgili de açıklama getiren doktor, eğer fark etseydi köpeği veterinere götürmüş olacağını söyledi.

Doktor savunmasında, “Taş yada tümsekten geçer gibi oldum. Ancak neye çarptığımı ya da neyin üzerinden geçtiğimi fark etmedim.” dedi. Skandal savunmaya tepki gösteren hayvan severler, sosyal medyada görüşlerini dile getirdi.

4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemi

Köpeğin sahibi Dr. Alev Eda Okutan Sarıbeyliler ise sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Köpeği 2019’da sahiplendiğini söyleyen doktor, Max’i üzerinden otomobil geçmiş şekilde hastane bahçesinde bulduklarını ve hemen veterinere götürdüklerini söyledi. Max’in veterinerde tedavi sırasında öldüğünü belirten doktor, Max’i ezen Ocaklı’dan şikayetçi oldu.

İddianamede sanık Birsen Ocaklı’nın, müşteki Alev Eda Okutan Sarıbeyliler’in 14 Mayıs’ta Marmara Üniversitesi (MÜ) Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başıbüyük Ek Hizmet Binası bahçesinde yatmakta olan 5 yaşındaki kangal cinsi köpeğini aracı ile ezerek ölümüne neden olduğu belirtildi ve Ocaklı hakkında “Mala zarar verme” suçundan 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi.