Kullanılmış yağı getir yenisini al

- Yorumlar

Tuzla’da, belediye temiz bir çevre için ev ve iş yerlerinde kullanılan bitkisel yağları alarak yerine yenisini ücretsiz olarak veriyor. Lavaboya dökülen bir litre atık yağın, bir milyon litre suyu kirlettiğine dikkat çekerek bir kampanya başlatan Tuzla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, evlerde biriktirilen atık yağları alıp her 5 litre atık yağ için 1 litrelik ambalajlı yağ hediye ediyor.

Her ay 900 ton dönüştürülebilir atık toplayarak geri dönüşümde liderliği elinde bulunduran Tuzla Belediyesi, ev ve iş yerlerinde kullanılan bitkisel yağların toplanması için başlattığı kampanya ile, çevreye ve ekonomiye katkı sunan dönüşüm projelerine tüm hızıyla devam ediyor.

Tuzla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen kampanya ile, ev ve iş yerlerinde kullanılan bitkisel atık yağlar, belediye ekipleri ve anlaşmalı firma çalışanları tarafından toplanıyor. Vatandaşların dönüşüm kampanyasına katılımını teşvik etmek amacıyla, her 5 litre atık yağ için vatandaşa 1 litre bitkisel yağ hediye eden Tuzla Belediyesi, ayda ortalama 8 bin litre atık yağ topluyor.

x