Maltepe’de kadın öğretim görevlisi boğazı kesildi, yakıldı

Gün geçmiyor ki yeni bir dehşet dolu vahşice bir kadın cinayeti meydana gelmesin. Son zamanlarda kadın cinayetlerinin en çok işlendiği ilçelerden olan Maltepe’den bir kadın cinayeti ve vahşet haberi daha geldi. Maltepe’de bir kişi özel bir üniversitede öğretim görevlisi olan Aylin Sözer’in boğazını kesip ardından üzerine döktüğü yanıcı madde ile yakarak öldürdü. Adeta bol kanlı bir TV dizisi gibi olay Maltepe’de meydana geldi. Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki ifadesinde cinayeti itiraf etti ve tüm detayları anlattı.

Dehşet dolu olayda kadın öğretim görevlisi can çekişerek öldü. Polise yapılan ihbar üzerine olayın şüphelisi olarak Kemal Ayyıldız adlı kişi gözaltına alındı. Tüm ülkede infial yaratan olay vahşetin detaylarıyla daha da dehşet dolu bir hale büründü.

Cenazesi Kartal’daki gasil haneden alındı

Akademisyen Aylin Sözer’in cenazesi sabah saatlerinde Kartal’daki gasil haneye getirildi. Sözer bugün Maltepe Gülsuyu Mezarlığı’ndaki törenin ardından son yolculuğunu uğurlanacak. Sözer’in cenazesi Kartal’daki gasil haneden yakınları tarafından teslim alındı. Maltepe’de evinde feci şekilde öldürülen akademisyen Aylin Sözer’in cenazesi, cenaze töreninin ardından Maltepe Gülsuyu Mezarlığı’na götürüldü. Aylin Sözer’in cenazesi göz yaşları içinde defnedildi.

aylin sozer

Akademisyen Sözer’in altın kolyeleri cinayeti işlediği düşünülen Kemal Ayyıldız’ın üstünden çıktı. Dehşet dolu olayın ardından yürek burkan bir diğer olay ise talihsiz kadının cesedinin evinden çıkarılışı esnasında yaşandı. Yakınları, sevenleri ve öğrencilerini büyük hüzne sokan olayın ardından talihsiz kadının cesedi evinden çıkarıldı. Yanarak feci şekilde can veren kadının cesedi morga kaldırıldı. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Talihsiz kadın için çalıştığı okulda anma düzenlendi.

Aylin Sözer’in evinin önünde anma ve protesto

Aylin Sözer’in evinin önünde öğrencileri ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ndan kadın meclisleri basın açıklamasında bulundu, kapının önüne karanfiller bırakıldı. Duygusal anların yaşandığı anmada, kadın cinayetleri protesto edilerek, ülkedeki kadına şiddetin son bulması istendi.

Kemal Ayyıldız’ın ifadesi ortaya çıktı

48 yaşındaki akademisyen Dr. Aylin Sözer’i katleden 32 yaşındaki Kemal Ayyıldız, gözaltına alındığı karakolda verdiği ifadesi ile kan dondurdu. Sözer’in komşularının linç girişiminden polisin kurtardığı Ayyıldız, emniyette ifade verdi.

İfade ile ilgili sızan bilgilere göre, Ayyıldız, Sözer ile 10 yıl önce internetten tanıştığını, daha sonra ilişkiye girdiklerini ve evlendiklerini söyledi. Zaman içinde çocuklarının olduğunu, ancak ayrıldıklarını ve yılbaşını çocukları ile beraber geçirmek istediğini, Sözer’in izin vermediğini söyledi.

Ayyıldız, Sözer’in kendisine bıçak salladığını, bu sırada bıçağı alıp boğazına sapladığını ve ardından Sözer’in üzerine yanıcı madde dökerek yaktığını söyledi. Polisin kapıyı çalması üzerine doğalgaz borusunu kestiğini söyleyen Ayyıldız, bu şekilde evi ateşe verdiğini, hırsızlık şüphesi olsun diye de altınları çaldığını söyledi.

Ancak Ayyıldız’ın Maltepe’deki eve gelişini gösteren kamera görüntülerinde, Ayyıldız’ın maskeyle yüzünün neredeyse tamamını kapatması ve kapüşonlu montu ile kafasını kapatması, hırsızlık görünümlü bir cinayetin daha önceden planlanmış olabileceğini düşündürüyor. Gerçek, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının yapacağı soruşturma sonucu ortaya çıkacak.

Kuzeninin oğlundan ilişki iddialarına tepki

Aylin Sözer’in kuzeninin oğlu Endercan Güngörür, sosyal medya hesabından cinayete ilişkin bir paylaşım yaptı. Güngörür “Sosyal medyada dönen haber ve eleştiriler aileyi mental olarak daha karanlık bir hale sürüklüyor. Olayın doğrusu budur. Lütfen yayılmasına yardımcı olun. Katil indirim alamasın!” ifadeleriyle paylaştığı mesajında cinayetin perde arkasını yazdı.

Aylin Sözer daha önce katil ile yeni taşındığı evine dolap yaptırmak için ulaşmış ve evinde ölçü aldırmış , katil çok yüksek bir miktarda para sunmuş ve Aylin hoca bunu reddetmiş. Ardından katilin sözlü tacizlerine maruz kalmış ve tehdit edilmiş. Daha sonra 29 Aralık Sabah 8 sularında şahıs Aylin hocanın apartmanına gelmiş. Eve girer girmez Aylin hocayı bıçakla katletmiş ve telefonuna ulaşmış. Banka hesabına giriş yaptıktan sonra şahıs kendi kardeşine 260 bin tutarında bir EFT yollamış ancak banka teyit için Aylin hocayı aradığımda telefon açılmadığı için EFT’yi reddetmiş. Daha sonra katil Aylin hocanın asistanına sana döviz hesabımdan para yollayacağım onu çek ve göndereceğim adrese yolla demiş. Durumdan şüphelenen asistan , sesinizi duymadan olmaz diyerek cevap vermiş ve katil gerek kalmadı diyerek cevap vermiş. Durumdan şüphelenen asistan Aylin hocanın kardeşine ulaşarak olayı anlatmış. Kardeşi Aylin hocanın evine kendi anahtarı ile girmeye çalışmış ancak kapı kilitliymiş. Üstüne polis çağırılınca şahıs evi yakmaya çalışmış. Yani haberlerde belirtildiği gibi katil ile Aylin hoca arasında bir ilişki olma durumu tamamen yalandır ve bu yalan Aylin hocanın ailesini derinden etkilemektedir. Şahıs indirim alma bahanesiyle bu ya/anı uydurmuştur. Şahısın Aylin hoca ile bir bağı yoktur.