Anadolu Gençlik Derneği Kartal’da Eylem Yaptı

- Yorumlar

Anadolu Gençlik Derneği Kartal düzenlediği eylemle, Mısır ve Suriye’de yaşanan katliamları protesto etti. Cuma namazı çıkışında Atalar Merkez camisinde basın açıklaması yapılırken Mısır ve Suriye’de yaşanan katliamların sorumluları da kınandı.

Eylemde Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yönelik darbe yapan ve darbeye karşı gelen halka silahlı müdahalede bulunan Mısır ordusu ve buna sessiz kalan başta ABD ve İsrail olmakla beraber batı ülkeleri kınandı. Anadolu Gençlik Derneği, Kartal Cuma namazı çıkışında gerçekleştirdiği bu protesto eyleminde Suriye’deki kimyasal silah kullanımını da kınadı.

Anadolu Gençlik Derneği Kartal şubesinde düzenlenen protesto ve gıyabi cenaze namazının ardından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

KATLİAMIN ARKASINDA İSRAİL VAR

İslam ülkelerinde yaşayan Müslümanlar şiddet, zulüm, kan ve gözyaşına mahkum hale getirilmiştir. Mısır’da ırkçı emperyalizmin desteği ve silah zoruyla yönetime el koyan darbeciler, Adeviyye Meydanı’nda, Nahda Meydanı’nda, Ramses Meydanı’nda ve Mısır’ın diğer bölgelerinde Müslüman kardeşlerimizi şehit etmektedir. Yaşlı, kadın, çocuk demeden büyük bir katliam yapmaktadırlar. Darbe yönetimi keskin nişancıları kullanarak binlerce kardeşimizi şehit ederken on binlerce insanı da yaralamıştır. En başından itibaren bu darbe süreci karşısında Batı’nın iki yüzlülüğü ve çifte standartçılığı gün gibi aşikâr olmuştur. Biz inanıyoruz ki bu yaşanan süreçte ABD, AB ve İsrail’in desteği olmasaydı, Mısır’da ne darbe gerçekleşirdi ne de bu katliamlar yaşanırdı. Tüm bu yaşananlar karşısında sessiz kalamayız.

SURİYE’DEKİ KATLİAMI KINIYORUZ

Suriye’de karşılaştığımız durum içler acısıdır. Büyük katlim, kıyım yapılmıştır. Masum insanlar katledilmiştir. Bunu tüm şiddetimizle kınıyoruz, lanetliyoruz. Irak’ta patlayan bombalar da aynı merkezin kontrolündedir. İslam dünyasında dökülen kanın arkasındaki tek gerekçe, terörist İsrail’in bölgedeki varlığını teminat altına alınmasıdır. Mısır’daki katliamlar da Büyük Ortadoğu Projesi’nin işletilmesidir.

DEMOKRASİ MASKESİ DÜŞTÜ

Başta ABD ve AB tarafından her türlü platformda gündeme getirilen demokrasi ve özgürlük terennümleri sadece ve sadece bir kandırmacadır. Batı’nın tek derdi çıkarlarını ve imtiyazlarını garantiye almaktır. Irkçı emperyalizm çıkarı varsa demokrat olur, çıkarı varsa kraldan yana olur, çıkarı varsa askeri yönetimden yana olur. Sözde yeryüzü haklarının temel hak ve özgürlüklerini garanti altına almak kurulan BM de Batı’nın kirli çıkar ilişkilerini işletmekten öteye bir görev icra etmemiştir. Mısır’da yaşanılan süreç, Batı’nın demokrasi maskesini bir kez daha düşürmüştür.

ÇÖZÜM İSLAM BİRLİĞİ
Tek çözüm ve tek çare İslam Birliği’dir. Ancak o zaman hangi dinden, hangi ırktan ve hangi renkten olursa olsun tüm insanların temel hak ve özgürlükleri teminat altına alınabilir. Aksi halde ırkçı emperyalizm bölgede, taşeronlu ya da taşeronsuz kan akıtmaya devam edecektir.

YA RABBİ!.. AMİN…

Ya Rabbi! Mısır’da, Suriye’de, Gazze’de, Filistin’de, Irak’ta, Afganistan’da, Somali’de, Myanmar’da, Bangladeş’te, Doğu Türkistan’da ve diğer bölgelerdeki mazlum ve masum kardeşlerimize yardım eyle. Onları zalimlerden ve zulüm sistemlerinden kurtarabilecek bir iradeyi ortaya koyabilmeyi bizlere nasip eyle! Zalimleri kahreyle! Şehitlerimizin hürmetine, İslam ümmetine rahmetinle muamele eyle. Dünya İslam Birliği’nin kurularak Hakk ve adil olanın hâkim olmasına bizleri vesile eyle. Amin…

Basın Açıklamasını İndirmek İçin Tıklayınız

Fotoğraflar (büyütmek ve galeri şeklinde görüntülemek için bir fotoğrafın üstüne tıklayınız):

x