Şükrü Kontuk’tan Zafer Bayramı Mesajı

- Yorumlar

Günyad Başkanı ve AK Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Şükrü Kontuk 30 Ağustos Zafer Bayramı hakkında yazılı açıklama yaptı.

İşte Şükrü Kontuk’un yaptığı basın açıklamasının tamamı
Tarih sahnesinde görüldüğü andan itibaren bağımsızlığı ile tüm dünyaya örnek olmuş mücadelesi vatanın işgal edildiği bir dönemde bu güçlere karşı Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Sunnisi, Alevisi vs. topyekün onurlu mücadeleyle zaferle taçlandırışının yıldönümü olan, 30 Ağustos Zafer Bayramı, bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz abidesi, kudret ve kahramanlığının göstergesi olmakla birlikte beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.

Bu konuda her türlü özveriye katlanmaya hazır olduğunu gösteren yüce milletimizin 91 yıl önce sayı ve silah olarak kendisinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki iman, inanç ve üstün cesaretiyle milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan en önemli etkenlerden biri olmuştur.

Bu inançla yüce milletimizi, şehit ve gazilerimizi ile onun silahlı kuvvetlerini ve Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.

Şükrü Kontuk
Günyad Başkanı

x