Yenilenen Kartal Yirmidört Yeni Yayın Dönemine Hazır

- Yorumlar

Kartal Yirmidört Gazetesinin internet haber sitesi yenilendi. Artık daha fazla haberle sizlerle. Eylül ayını yeni yayın döneminin başlangıcı olarak gören Kartal 24 ekibi 1 aylık bir çalışma ile tamamen ekip üyeleri tarafından geliştirilen ve kodlanan site güncellemesi ile Kartal24.com’u yeniledi.

Çok kapsamlı olarak düşünülen “Kartal24 Sürüm 2.0” ile sitenin daha interaktif olması sağlanarak görsel geliştirmelere de gidildi. Kapsamlı güncelleme ile haber sayfaları ve ana sayfa tamamen yenilendi. Tam olarak sistemli olmayan yazarlar sayfası da kapsamlı güncelleme çerçevesinde tekrar ele alındı ve sistemli hale getirildi. Logomuzdaki Kartal yazısı daha mavi yapılarak Kartal’ı yansıtır şekle getirildi, logomuzdaki 24 arka plandaki kırmızı daha kırmızı yapılarak bordo renge çevrildi ve Kartal’ın sportif yanını yansıtır hale getirildi. Güncelleme kapsamındaki yapılan yenilikler henüz yüzde 40 oranında uygulandı ve site hizmete açıldı. Bu sebeple mevcut versiyonda hatalar olabileceği unutulmamalıdır. Bu yenilikte şimdiki önceliğimiz yazarlar sistemini de tamamen hazır edip hizmete sokmak ve sitedeki tüm hataları kısa sürede bulup temizlemektir. Kartal 24 site geliştirme çalışmalarımız bundan sonra kesintisiz devam edecektir.

10 Kasım 2012’de kurulan ve ilçenin en etkili gazeteleri arasında kısa sürede yer alan Kartal Yirmidört Gazetesi ayrıca Kartal’ın internetten en çok ziyaret edilen yerel gazetelerden. Kartal 24 2012’den bu yana yaptığı etkili özel haberlerle dikkat çekmişti.

Uyumlu Tarayıcılar: Kartal 24 internet sitesi Chrome son sürüm, Firefox son sürüm, son sürüm İnternet Explorer 10 tarayıcılarla test edilmiş olup tamamen uyumludur. Bunun dışında Opera son sürüm, İnternet Explorer 9, Sea Monkey son sürüm ile uyumludur.
Mobil Cihazlar: Kartal 24 mobil olarak iPad ve tabletlerde uyumlu olup, iPhone ve benzer boyutlardaki telefon versiyonu ise şimdilik idare eder duruma getirilmiştir. Sitedeki yeniliklerin yüzde 100’ünü aktif ettikten ve hataları temizledikten sonra iPhone ve benzer cihazlar versiyonu baştan sonra yeniden inşa edilerek tam anlamıyla mobil bir uygulama gibi kaliteli olacaktır.

İşte aktif edilen yeni özellikler:

  • Ana sayfadan hiçbir sayfa değiştirmeden saniyeler içinde tüm Anadolu Yakası ilçelerinden son haberlere bakabilmek
  • Gelişmiş özelliklere sahip haber sayfaları.
  • Kartal’dan tüm haberlere kategorisine göre ana sayfadan bakabilme imkanı. Buna göre Gündem, Spor, Ekonomi, Siyaset,Ulaşım, Çevre, Eğitim ve Sağlık kategorileri ayrı yerlerden sunuldu. Yaşam kategorisine dahil kategoriler ise Hayatın İçinden bölümü ile tek alanda sunuldu.
  • Son videolar anında ana sayfada listelenir. http://video.kartal24.com/ sitemizde Kartal kategorisine eklenen videolar ana sayfada listelenerek sunuldu.
  • Yeni tasarımıyla manşet alanı ( biraz daha geliştireceğiz )
  • Bir çok yenilik ve hata düzeltmesi

Neler yenilenecek?
Şimdilik planlarımızda, yazarlar sistemini yenilemek, üstte anlatılan temel anlamda yaptığımız yeniliklerin görsel olarak geliştirilmesi, mobil versiyonların tekrardan dizayn edilmesi ve dev bir kent rehberi projemiz vardı, bunların tamamlanması listemizde ön sıralarda yer alıyor.

x