İstanbul’da Polis Hükümet Karşıtlarıyla Çatıştı

Gezi Parkı eylemleri sırasında 14 yaşındaki Berkin Elvan okuldan eve dönerken, polisin attığı gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu komaya girmişti. O günden bugüne kadar bilinci kapalı olan Berkin Elvan için yurdun dört bir yanında destek eylemleri yapıldı.

Hatay’da düzenlenen eylemde 22 yaşındaki muhasebe mezunu Ahmet Atakan hayatını kaybetti. Ahmet Atakan’ın ölümü üzerine başta İstanbul olmak üzere bir çok ilde gösteriler düzenlendi. Twitter üzerinden #ButunVatanseverlerAyaklansin etiketi gün boyu top trend olurken binlerce insan sokaklara döküldü.

fft16_mf1638136

Kadıköy’deki Boğa heykeli civarında toplanan göstericiler, deniz yoluyla Taksim’e gitmek üzere Rıhtım Caddesi’ne doğru yürüyor.

130910162117_gezi_park_protesters_in_kadikoy_district_of_istanbul_439x549_nazimserhatfirat

Kadıköy’den karşıya geçmek üzere binler vapurlara binerken

[youtube id=”http://www.youtube.com/v/f8rUtRtrMR8″]

Polis kadınlara kimlik soruyor

Kadıköy Rıhtım’dan evine gitmeye çalışan S.C. isimli bir kadın, polisler tarafından kimlik sormak için birden fazla kez çevrilince tepki gösterdi. Kadına cevap veren polis “Bunlar size müstahak. Bu saatte dışarıda işin ne? Sizin gibi o…. sokakta fink attıkça, bizim çocuklar yoldan çıkıyor” dedi.

Halk Kadıköy’de yürüyor

d0abc8f2b77d1896

Recep Tayyip Erdoğan’a biber gazı atıldı, maça ara verildi

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’na gelen biber gazı sebebiyle Türkiye – İsveç U21 milli maçı yarıda kesilmek zorunda kaldı. Maç daha sonra 21:00’de tekrar başladı ve maç 2-2 berabere sonuçlandı.

fft104mm2508948

Vali Mutlu eylemcilerin bin tane örgüt üyesi marjinal olduğunu açıkladı

 

İstanbul Nurtepe’de yaralanan Eren Karaman BT1qkYQCQAE5l_q

Tweetler

 

 

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar