Bir Destan da Maltepe’de Yazılıyor!

- Yorumla

Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde fuhuş ve uyuşturucu çetelerini protesto yürüyüşü sırasında çete üyelerinin ateş açması sonucu ölen Alevi genç Hasan Ferit Gedik’in cenazesi polis engeli sebebiyle bir türlü defnedilemiyor. Cenaze 3 gündür Armutlu Cemevi’nde bekletiliyor.

Gedik Ailesi öldürülen oğullarının cenazesini Gülsuyu’nda düzenlenecek bir törenin ardından defnetmek istiyor ancak polis buna engel oluyor. Gedik Ailesi ve Halk Cephesi, genç için önce Armutlu’da ardından öldürüldüğü Gülsuyu’nda tören düzenleneceğini daha sonra Gazi Mezarlığı’nda defnedileceğini açıkladı. Polis engeli devam ederken Armutlu, Gülsuyu ve Gazi Mahalleleri polis tarafından ablukaya alınmış durumda. Bir de uyuşturucu çetesinin hedefi durumundaki mahalleli ise giriş ve çıkışlarda Halk Cephesi barikatları ile güvenliklerini sağlamaya çalışıyor.

“Hasan’ın dedesi olarak, bir halk, bir Alevi olarak bizim örf ve âdetlerimizin yerine getirilmesini talep ediyoruz.”

Hasan Ferit’in dedesi Mustafa Meray dün, “Hasan’ın dedesi olarak, bir halk, bir Alevi olarak bizim örf ve âdetlerimizin yerine getirilmesini talep ediyoruz. Biz anma törenini mutlaka orada yapmalıyız. Bu bizim dini inancımızın gereğidir. Onu ben büyüttüm, hiçbir kötülüğünü görmedim. Tüm insanlarımızın ona sahip çıkmasını onun bir güneş olduğunu bilmesini istiyorum” diye konuştu.

[youtube id=”http://www.youtube.com/v/nRp2qzN45ek”]

Yine o vali!

Gedik Ailesi, Gezi olaylarındaki tutumu ve çelişkili açıklamaları ile tepki toplayan Hüseyin Avni Mutlu’yu ziyaret ederek taleplerini tekrarladı ancak validen olumlu bir dönüş alamadılar.

Vekiller bile çaresiz kaldı

Polisin engelini aşmak için devreye giren CHP Milletvekilleri İlhan Cihaner, Hüseyin Aygün, Melda Onur ve BDP Milletvekili Sabahat Tuncal’in tüm çabalarına karşın, yetkililer nuh diyor peygamber demiyor.

Hasan Ferit’in son tweeti

 

İlgili haberler:

Hasan Ferit Gedik için klip hazırladılar – İzlemek için tıklayın

Uyuşturucu Çetesinin Ferit’i Katlettiği Silahlar Tuzla Sahilinden Çıktı

Uyuşturucu Çetelerine Başkaldırının Simgesi Hasan Ferit Gedik’in Cenazasi Kaldırıldı

Hasan Ferit Gedik Cenaze Töreni (Armutlu Cemevi)

x
Yorumlar