Kartal’a 6 Dil Bilen Mimar Başkan Aday Adayı

- 3 yorum

Kartal’daki aday adayları arasında bildiği 6 yabancı dille öne çıkan Mimar Hüseyin Karakaya’nın projeleri oldukça iddialı.

Önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi aday belirleme süreci devam ediyor. Belediye başkan adayları yakın bir tarihte belli olacak. Aday adaylığı için başvurular ise yakın bir zamanda sona erecek.

KARAKAYA “BEN DE VARIM” DİYOR
Bu süreyi değerlendirmek isteyen ve çalışmalarını sürdüren aday adayları da kulis çalışmalarını yaparken kamuoyunun nabzını yokluyor ve bir bir aday adaylığı için başvurularını yapıyorlar. Kartal’da geniş bir kesim tarafından tanınan ve oldukça iddialı bir konumda bulunan Hüseyin Karakaya da 26 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’da ilçe merkezinde AK Parti’den Kartal Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayacak.

5 YABANCI DİLİ ANADİLİ GİBİ BİLİYOR
Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Mimar Hüseyin Karakaya, ilginç bir profil çiziyor. Uluslararası alanda çalışmalar yapan ve 15 ülkede 100’e yakın projede mimari projelerin çizimi, uygulanması ve kontrollüklerini yapan Karakaya tamtamına 5 yabancı dil biliyor. Yılların siyasetçisi olan Karakaya, İngilizce, Arapça, Rusça, Özbekçe ve Kazakça’yı anadili gibi konuşabiliyor.

ASYA VE ORTADOĞU İKİNCİ EVİ GİBİ
Ortadoğu, Ortaasya ve Rusya bölgelerinde birçok projeler gerçekleştiren ve bu bölgelerde sahasında uzman durumunda olan Karakaya, yurtiçi ve yurtdışında taahhüt ve mimarlık işlerini başarıyla yönetiyor.

BELEDİYECİLİKTE “UZMAN” TECRÜBE
Pendik Belediyesi’nde Teknik İşlerden sorumlu Başkan Danışmanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Uzman Danışmanlık ve Beylikdüzü Belediyesi’nde Teknik Başkan Danışmanlıkları yapan Mimar Hüseyin Karakaya, 9. Dönem İstanbul İl Genel Meclis üyeli de yaptı. 1961 Erzurum Horasan doğumlu olan ve yaklaşık 30 yıldır Kartal’da oturan Karakaya, evli ve 3 çocuk babası.

KARTAL, AYDOS VE AYAZMA’YA TELEFERİK
İstanbul’un yeni cazibe merkezi olan Kartal için ‘Kartal’a mimar eli değecek’ sloganıyla yola çıkan Karakaya’nın Kartal, Aydos ve Ayazma arasına bir teleferik projesi bulunuyor.

Hızla kentleşen, dev binaların yükseldiği Kartal’da Karakaya, komşuluk ilişkilerinin bozulmaması ve sürmesi için de projeler hazırlamış. Kartal sahilinin yaşanabilir ve güvenli bir hale gelmesi, mahallelerin güvenli hale gelmesi, modern aydınlatma sistemleri projeleri bulunan Karakaya, özellikle geri dönüşüm konusuna vurgu yapıyor.

h karakaya brosur1

YENİLENEBİLİR TEMİZ ENERJİ VURGUSU
Güneş gibi yenilenebilir temiz enerji kaynaklarını kullanmak için projeler hazırlayan Karakaya, geri dönüşüm ve temiz enerji konuşlarında ev hanımlarının eğitilmesine büyük önem veriyor.

SELÇUKLU MİMARİSİ GELECEK
Kartal’ın belirli semtlerinde tarihî dokuya uygun semt çeşmeleri yapılması için düğmeye basacak olan Karakaya’nın vizyon projesi ise Selçuklu, Osmanlı ve günümüz mimarisi tarzında Kartal’ın sembolü niteliğinde meydanlar içeren bedestenler yapılması.

x
Yorumlar
cem gunes

Kartal bölgesinde her kesmin destekleyeceği bir adaysınız . Kartal chp mantığından çıkması için sizin adaylığınızın kesinlikle Ak parti il teşkilatından onay verilmesi gerekmektedir. Mimar oluşunuzun KARTAL’a büyük yönde faydası olacağını düşünüyorum. Çevre belediyelerde ve kendi bölgemizde doktorlardan oluşan belediyeleri görüyürum ya hastane yada sünnet baika hiç bir şey yok …. Siz bu tabuları yıkıp KARTAL’ı İSTANBULUN yeni yükselen değeri yapacağınıza inancım çok fazla… umarım her şey gönlünüzce olur ve herkez benim gibi düşünür …..

hamit

Baskan adayimiz 6 dil bilebilir ama teleferik projesi biraz sallama olmuş bugun büyük şehir istanbul boğazında teleferik projesini yeni yeni teknik çalışmaları ni bitirmiş ekonomik Araştırmalar i yapılmış böylece karar verilmis ama daha başlamıştır
Aydosda bu ne kadar çok geçerli bir proje olur
Ayni chp nin Nevşehir’de Otel projesi gibi olur
Biraz kartal belediyesi nin bütçesiy yapabilecek projeler sunsalar aday larimiz iyi olur hem büyük şehir hemde bakanlık projelerini anlatmasalar

    Mimar Hüseyin KARAKAYA

    Hamit bey;
    Endişelerinizde gayet haklısınız, proje ve bütçesi tarafımızca düşünülmüştür.Azmin çözemeyeceği hiç bir şey yoktur. Göstermiş olduğunuz ilgi, eleştiri ve önerileriniz için teşekkür ederim. Mimar H. KARAKAYA