CHP’liler Pendik Adliyesi’nde

- Yorumlar

Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin tarafından hakkında suç duyurusu yapılan Oğuz Kaan Salıcı’yı adliyede partililer yalnız bırakmadı. Pendik CHP İlçe Başkanı Halit Temiz, Kartal CHP İlçe Başkanı Av. Kamer Gök ve İlçe Örgütü, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları Salıcı’ya destek verdiler.

Salıcı adliye çıkışında basına kısa açıklamalarda bulunarak, “ Sevgili arkadaşlar Pendik Belediye Meclis Üyelerinin hazırlamış olduğu bir dosyayla Pendik Belediyesine bir suç duyurusunda bulunmuştuk. O suç duyurusunun üzerinden biraz zaman geçtikten sonra Pendik İlçede İlçe Başkanımız, meclis üyelerimiz ve ilçe yöneticilerimizle beraber bir basın açıklaması yaptık ve kamuoyuna paylaşmıştık. Bizim kamuoyuna paylaşımımızdan sonra Pendik Belediye Başkanı alınganlık göstermiş “benim yapmış olduğum işleri ifşa ediyorlar” diye düşünmüş olmalı ki bize dava açma ihtiyacı duymuş. Bu gün bunun için biz buraya geldik. TCK.125 TCK.277.TCK.288. yargıyı etkileme teşebbüsünden şüpheli sıfatıyla ifade verdik.” şeklinde konuştu.

Kendi belediyeleri başkanlarının kameralar önünde sabahın erken saatlerinde adliyeye götürüldüğünü hatırlatan Salıcı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Burada şöyle bir durum söz konusu, yolsuzluğu biz yapmadık biz Belediye Başkanı değiliz, biz muhalefet partisinin görevlileriyiz. Bizim görevimiz muhalefet etmek ve kamuoyunun çıkarlarını ortadan kaldıran herhangi bir durum söz konusuysa bununla ilgili girişimde bulunmaktır. Biz görevimizi yaptık ilçe yöneticilerimiz ve Başkanlarımız hepsi kendi görevlerini yapmaktadır. CHP de Belediye Başkanı olmakta suç, İl Başkanı olmakta suç, İlçe Başkanı olmakta suç hatta CHP ye üye olmakta suçtur. Sayın Pendik Belediye Başkanımıza da buradan bir mesajımız var” böyle kolay, kolay yakayı kurtaramaz. Bizimle ilgili istediği kadar dava açabilir, biz kendisinin yapmış oldukları yanlışlıkları bütün toplumda paylaşana kadar bu işin peşini bırakmayacağız” bulunmaktadırlar. Bizim Yargıya müdahale gibi bir niyetimizin olmadığını açıkça ifade ettik.”

x